Ruyada agir tasimak

Mustafa A.(45) - Muş sordu : "Aradığım hemen hemen bütün tabirler sitenizde bulunabiliyor ancak ruyada agir tasimak açıklar mısınız? "

Ruyada agir tasimak, güzel şansa, zengin kadına, imrenilen bir birlikteliğe, getirisi yüksek işler ile meşgul olacağına, rahatlığa, sağlıklı hayata, yetenek sahibi bir kişiye, emniyette olmaya, planların gerçekleşeceğine, ticari getirisi yüksek iş yapacağına, alın teriyle elde edilen ziynete delalet eder. Bir diğer yoruma göre de üzücü bir problemle karşılaşılacağına, sıkıntıya yaşantıya, fena niyetli tanıdık tarafından zarar görmeye, hoşgörüsüz bir tanıdığa, huzuru yitirmeye yorulur. Bazı tabirciler şöyle tabir ederler ki: Kişinin gördüğü rüya meşakkatle kavuştuğu feraha, umudunu kestikten sonra düşlediği ferahlığa, zorluklarla mücadele ederek beklediği berekete, verdiği uğraşların sonunda hayalini kurduğu itibarlı mertebeye işaret eder.

"Ruyada agir tasimak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyanızın anlamı konusunda bilinmeyenler

ruyada agir tasimak
  • Erkekler, erkekler hakkında daha fazla düş görür. Bir erkeğin rüyalarında gördüğü karakterlerin yüzde 70i hemcinsleridir. Kadınlarda bu oran eşittir.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Rüya yorumu yapan kişinin 6. hissinin güçlü olması şarttır.
  • Rüya, büyük ve soyut bir alemdir.
  • Belirgin herhangi bir nesne görülen rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Sonradan görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler görsel rüya göremez; fakat yakın aşamada koku ve duyguları hisseder.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının aynası olduğu için kişiye şahsına ait fikir ve duygularını tartması konusunda aracı olur.
  • Yaklaşık bir kişinin hayatının yaklaşık 3te 1ini, başka bir deyişle tahmini yetmişbeş senelik bir ömrün 25 yılını uykuda geçirir.

Yasal Uyarı: "Ruyada agir tasimak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.