Rüyada ağlamak uyandığında da ağlamak

Fikret Z.(41) - İstanbul sordu : "Evvelsi gün tuhaf bir rüya gördüm. rüyada ağlamak uyandığında da ağlamak açıklar mısınız? Teşekkür ederim"

Rüyada ağlamak uyandığında da ağlamak, karmaşadan uzak kalacağına, iyi sağlığını muhafaza etmeye, yakın zamanda öğrenilecek iyi havadise, işte makama ulaşacağına, faydalı işler ile meşgul olacağına, sevince kavuşulacağına, anlayışlı yaşlı adama, hüner sahibi bir insana, kazanılan mala, kazançlı girişim gerçekleştireceğine, finansal külfeti bulunan arkadaştan uzak durmaya yorulur. Başka görüşlere göre de mutsuzluktan kurtulamamaya, ticaret nedeniyle huzursuzluğa, düşmanlıktan emin olmaya, mesuliyetten ötürü rahatsız olunacağına, fenalığını gizleyen dosta işarettir. Geniş bir çerçeveden bakan alimler şöyle tabir ederler ki: Kişinin gördüğü rüya cefa çektikten sonra kavuştuğu galibiyete, zahmetlerinin meyvesini alarak kazandığı daha iyi bir hayata, umudunu kestikten sonra hayalini kurduğu zenginliğe, sıkıntıya düşerek hasret duyduğu huzura yorulmaktadır.

"Rüyada ağlamak uyandığında da ağlamak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın analizi ile alakalı bilinmesi gerekenler

rüyada ağlamak uyandığında da ağlamak
  • REM, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu kısmı felç halidir. oynatılamaz.
  • Zihnimiz kendiliğinden simalar ortaya çıkaramaz. Uykuda gördüğümüz yüzler hayatımızda karşılaştığımız ama anımsamadığımız yüzlerdir. Hepimiz yaşamımız sırasında çok sayıda surat gördüğümüz için, rüyalarımızda da limitsiz sima yeteneğine sahibiz.
  • Uyku, kalıcı olmayan ölüm olarak da adlandırılır
  • Rüya yorumları yapılırken acele edilmemelidir.
  • Rüya Yorumu konusunda gerek din alimleri, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından farklı açıklamalar getirilmiştir.
  • Rüya Tabiri uykuda bireyin bilinç altındaki mesajları yorumlar.
  • Sonradan görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler resimli rüya göremez; lakin yakın aşamada dokunma ve duyguları hisseder.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha negatif duygular tecrübe ederler.

Yasal Uyarı: "Rüyada ağlamak uyandığında da ağlamak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.