Rüyada ağlamak ve bayılmak

Mehmet T.(25) - Hatay sordu : "rüyada ağlamak ve bayılmak açıklar mısınız? Başarılarınızın devamını dilerim"

Rüyada ağlamak ve bayılmak, ilişkisinin iyi olacağına, manevi külfeti bulunan yabancıdan uzak durmaya, kendisini sevenlerle birlikte gülmeye, becerikli bir insana, imrenilen kuvvet sahibi olmaya, helal paraya, ticari kazancı yüksek girişim içinde bulunacağına, dingin bir hayat süreceğine, anlayışlı genç kadına, düşkünlükten iyi duruma geçmeye, eli açık memura yorulur. Bir diğer yoruma göre de düşmanlıktan emin olmaya, sıkıntı verici bir durumla yüzyüze gelineceğine, fenalığını göstermeyen yabancıya, üzüntüden kurtulamamaya, içinden çıkılması zor bir durumla yüzleşileceğine yorulmaktadır. Bazen de rüya ilminde önde gelenler şöyle dediler: Bu rüya zorlanarak elde ettiği haysiyete, yenilgiden sonra hayalini kurduğu daha iyi kazanca, verdiği uğraşların sonunda kavuştuğu mutluluğa, cefa çekerek istediği başarıya işarettir.

"Rüyada ağlamak ve bayılmak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın taşıdığı mesajlar konusunda merak edilenler

rüyada ağlamak ve bayılmak
  • Rüya yorumlayanın hissiyatının güçlü olması gereklidir.
  • Rüya tabiri yapılırken aceleci davranılmamalıdır.
  • Rüya Tabiri uyurken kişinin bilinç altından gelen mesajlar ile ilgilenir.
  • Rüya yorumu yapan kişi, mutlaka sonuçta rüya sahibinin hangi derecede etkileneceğini değerlendirmeli, sinirsel problemlere sebep olacak yorumlardan zorunlu kalmadıkça kaçınmalıdır.
  • Hayvanlar kullanılarak sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini kanıtlamıştır.
  • Rüya yorumu yapılırken mutlaka, kişinin ruh halini, görülen şeyin anlamının değerlendirmeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca varmalıdır.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz filmden renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Belirgin herhangi bir nesne barındıran rüya, ekseriyetle direkt olarak o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.

Yasal Uyarı: "Rüyada ağlamak ve bayılmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.