Rüyada ahmet isimli birini görmek

Nurseli L.(40) - Hakkari sordu : "Paylaştıklarınızı birkaç gündür dikkatlice takip ediyorum. Dün gece garip bir rüya gördüm. rüyada ahmet isimli birini görmek açıklayabilir misiniz? Çok sağolun"

Rüyada ahmet isimli birini görmek, karlı atılımlar içinde bulunacağına, verimli işler ile meşgul olacağına, güzel talihe, maddi yükü olan kimseden uzak durulacağına, kendisini sevenlerle muhabbete, güzel işler yapacağına, emniyetli olmaya, aşk hayatının iyi gittiğine, hayırlı eşe, birikmiş paraya, iyi sağlığını muhafaza etmeye delalettir. Ayrıca düşmanlığını saklayan yabancıya, zorluğa düşmeye, karışık bir problemle yüzleşileceğine, sıkıntı verici bir durumla yüzleşileceğine, anlayışsız bir düşmana yorulmaktadır. Farklı bir açıdan yaklaşan alimler şöyle tabir ederler: Bu mağlubiyetten sonra gözlediği zafere, hatalarının ardından hayalini kurduğu nimete, zorlukla elde ettiği huzura, uzun bir bekleyişin sonunda elde ettiği kazanca işaret eder.

"Rüyada ahmet isimli birini görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın yorumlanması konusunda bilinmesi gerekenler

rüyada ahmet isimli birini görmek
  • REM, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu ergen insanlarda uykuda geçen zamanın yaklaşık ¼ünü kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Rüya Yorumları alanında gerek din adamları, gerek filozoflar, gerekse de ilim insanları tarafından değişik açıklamalar getirilmiştir.
  • Rüya yorumcusunun hissiyatının kuvvetli olması gerekir.
  • Rüya tabircisi, mutlak suretle sonuçta rüyayı görenin nasıl etkileneceğini hesaba katmalı, ruhsal sıkıntılara sebep olacak değerlendirmelerden elinden geldiğince kaçınmalıdır.
  • Rüya Tabirleri yapan kişinin bütün geçmiş tabirler hakkında bilgi sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de değerlendirerek rüyayı yorumlaması gerekmektedir.
  • Yaklaşık olarak bir uyku süresinde birkaç saat rüya görülür.
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişimin nedenini renksiz filmden tam renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sık düş görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı insanların büyük çoğunluğu erkektir. Kadınlarda bu oran yüzde 50dir.

Yasal Uyarı: "Rüyada ahmet isimli birini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.