Rüyada alim görmek

Ayhan A.(43) - Kayseri sordu : "Hayırlı sabahlar; Rüya tabirlerinizi bir kaç gündür gün aşırı okuyorum. Aradığım neredeyse bütün rüyalar web sitenizde bulunabiliyor ama rüyada alim görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada alim görmek, hayırlı uğraşlar ile meşgul olacağına, zenginliğe, önemli güç sahibi olmaya, fakirlikten iyi duruma geçmeye, verdiği sözüne sadık kalınacağına, güler yüzlü orta yaşlı kişiye, akrabalarla iyi geçinmeye, rızkın bereketli olacağına, getirili iş yapacağına, iyi uğraşlara gireceğine, sakin bir hayat sürdüreceğine yorulmaktadır. Ender olarak da fenalığını saklayan kimseye, dara düşmeye, rahatı yitirmeye, yalancı tanıdığa, karışık bir durumla yüzleşileceğine işaret eder. Bazı rüya yorumcuları şöyle derler: Kişinin gördüğü rüya zahmetle birlikte hak ettiği toplu mala, cefa çekerek ulaştığı müjdeye, cefa ile birlikte istediği nimete, sıkıntıya düşerek düşlediği beceriye yorulur.

"Rüyada alim görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün analizi ile alakalı bilmedikleriniz

rüyada alim görmek
  • Rüya yorumcusunun hissiyatının kuvvetli olması gerekir.
  • Rüya Yorumu bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen İslam alimleri tarafından iletilmiştir ve hala önemini devam ettirmektedir.
  • Düş denilen şey, uykuda yaşanan tuhaf durumlardır
  • Uyku, geçici ölüm hali olarak da değerlendirilir
  • Tabirlerin kılavuz nitelikte olduğu kati suretle değerlendirilmeli, ipuçlarına bakılarak ihtiyaç duyulan tedbirler alınmalıdır.
  • Rüyalarda en sık yaşanılan duygulardan biri kaygıdır. Olumsuz duygular pozitif duygulardan daha sık görülür.
  • Kör olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Bir çok hayvan üzerinde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini kanıtlamıştır.

Yasal Uyarı: "Rüyada alim görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.