Rüyada alim olmak

Sülün R.(24) - İzmir sordu : "Gördüğüm nerdeyse bütün rüyalar burada bulunuyor fakat rüyada alim olmak açıklayabilir misiniz? "

Rüyada alim olmak, verilen sözün yerine getirileceğine, getirili girişim içinde bulunacağına, sevenleriyle eğlenmeye, duygusal hayatın yolunda olduğuna, sağlığa, güvende hissetmeye, faydalı uğraşlara gireceğine, hayali kurulan bir geleceğe, gelirin temiz olacağına, salih dosta, tertemiz zenginliğe yorulmaktadır. Bunlarla birlikte sıkıntı verici bir olayla yüzyüze gelineceğine, yoksulluğa, kötü huylu bir kişi tarafından zarar görmeye, düşmanlık görmeye, rahatı yitirmeye işaret eder. Kimi rüya yorumcuları şöyle yorumlarlar: Bu rüya zorlukların ardından özlediği mutluluğa, zorlukların sonrasında kavuştuğu temiz kazanca, uğraşarak hasret duyduğu onura, yenilgiden sonra hak edilen toplu kazanca işaret eder.

"Rüyada alim olmak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların tabir edilmesi ile alakalı merak edilenler

rüyada alim olmak
  • Zihnimiz bedenimizin o sırada hissettiği olguları rüyalarda birleştirebilir.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların kısa ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Rüya yorumcusu, kesinlikle sonuçta rüya sahibinin ne derecede etki altında kalacağını göz önünde bulundurmalı, ruhsal sıkıntılara yol açabilecek yorumlardan zorunlu kalmadıkça uzak durmalıdır.
  • Rüyaların bazı mesajlar verdiği dile getirilen bir konudur.
  • Görme engeli olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz filmden renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Düş denilen olgu, uyurken yaşanan tuhaf hallerdir
  • Rüya Yorumları bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen din düşünürleri tarafından iletilmiştir ve günümüzde geçerliliğini sürdürmektedir.
  • Rüyalar alemi, geniş ve manevi bir alemdir.

Yasal Uyarı: "Rüyada alim olmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.