Rüyada alım zat görmek

Gürdal F.(22) - Manisa sordu : "iyi akşamlar. İki üç gün önce size ilettiğim rüyayı gördüm. rüyada alım zat görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada alım zat görmek, merhametli dosta, memuriyette mertebeye çıkacağına, sevineceğine, kısa sürede duyulacak mutlu edici gelişmelere, refaha kavuşmaya, fakirlikten kurtulmaya, getirili uğraşlara gireceğine, dostlarıyla mutlu olmaya, hünerli bir kimseye, problemlerden arınmış bir hayat sürdüreceğine, duygusal külfeti bulunan arkadaştan kurtulmaya delalet eder. Olumsuz yorum olarak çözümü karmaşık bir sorunla karşılaşılacağına, kederden kurtulamamaya, korkulanın olmasına, mutsuz edici bir durumla yüzleşileceğine, huzuru yitirmeye delalet eder. Bazı durumlarda da çağdaş ulemalar şöyle yorumlarlar ki: Bu rüya zahmetle düşlediği sevince, zahmet çekerek hasret duyduğu büyük güce, meşakkatle birlikte hayalini kurduğu rahata, sıkıntı sonrasında umduğu şana delalet eder.

"Rüyada alım zat görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyanızın yorumu ile alakalı bilinmesi gerekenler

rüyada alım zat görmek
  • Uyku, geçici ölüm hali gibi de adlandırılır
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayanların kısa ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz filmden tam renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya yorumunun rehber nitelikte olduğu mutlak suretle göz önünde bulundurulmalı, göstergelere bakılarak ihtiyaç duyulan önlemler alınmalıdır.
  • Rüyayı yorumlayan, mutlak suretle sonuç olarak kişinin ne derecede etkileneceğini hesaba katmalı, ruhsal sorunlara yol açacak tabirlerden zorunlu kalmadıkça kaçınmalıdır.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu ergen insanlarda uykuda geçen zamanın yaklaşık ¼ünü kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Rüyalarda sıklıkla hissedilen olgulardan biri kuşkudur. Olumsuz duygular pozitif duygulardan baskındır.
  • Bazı zaman açık olarak kimi zaman da dolaylı şekilde gelecekte haberler görülür.

Yasal Uyarı: "Rüyada alım zat görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.