Rüyada annenin seni çağırması

Mehmet Z.(22) - Bursa sordu : "Merhaba, rüyada annenin seni çağırması yorumlar mısınız? "

Rüyada annenin seni çağırması, güzel işlere, hoşsohbet genç tanıdığa, duygusal hayatın yolunda olduğuna, yararlı işler yapacağına, sosyal yaşamda muvaffakiyete, bol kazanca, mutlu olmaya, alın teriyle elde edilen paraya, bir kaç hafta içinde duyulacak sevindirici habere, finansal külfeti bulunan kişiden kendini kurtarmaya, mal varlığına gelecek berekete delalet eder. Bunlarla birlikte değer düşmesine, huzuru kaybetmeye, maddi zorluğa, kaprisli bir akrabaya, kedere düşmeye işarettir. Bazen de alimler şöyle derler ki: Kişinin gördüğü rüya zorlukların sonrasında istediği hayra, yardım alarak özlediği onura, verdiği uğraşların sonunda düşlediği refaha, sıkıntıya düşerek kavuştuğu iyi bir geleceğe yorulmaktadır.

"Rüyada annenin seni çağırması" okuyanlar bunları da okudu:

Düşlerinizin taşıdığı mesajlar ile ilgili merak edilenler

rüyada annenin seni çağırması
  • Kobay hayvanlar ile yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık 1/4ünün rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Uyku, geçici ölüm hali gibi de değerlendirilir
  • Kimi zaman açık olarak bazen de kapalı olarak geleceğe dair mesajlar görülür.
  • Gözleri gören kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan tam renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya Tabirleri bizim kültürümüze hem hadisler hem önemli İslam düşünürleri aracılığıyla ulaştırılmıştır ve hala geçerliliğini devam ettirmektedir.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha gerilimli hisler yaşarlar.
  • Rahatsızlık yüzünden gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler resimli rüya göremez; fakat yakın seviyede dokunma ve maneviyatı tecrübe ederler.

Yasal Uyarı: "Rüyada annenin seni çağırması" yazısı izinsiz kopyalanamaz.