Rüyada arkadaşının sevgilisiyle öpüşmek

Akgül Ö.(48) - Avusturya sordu : "rüyada arkadaşının sevgilisiyle öpüşmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada arkadaşının sevgilisiyle öpüşmek, alın teriyle elde edilen nimete, büyük mevkiye ulaşacağına, eli açık kadına, elinden her iş gelen bir kişiye, kolay kazanılan kazanca, kısa zamanda alınacak memnun edici havadis öğrenmeye, arzuların hayata geçeceğine, yeminini yerine getireceğine, karlı işler gerçekleştireceğine, kuvvete ulaşmaya, ilişkisinin iyi olacağına yorulur. Hoşnutsuz yorum olarak da kıymet düşmesine, yalancı yöneticiye, kedere düşmeye, zulüm görmeye, fenalığını saklayan dosta delalettir. Geniş bir çerçeveden bakan çağdaş ulemalar şöyle dediler ki: Bu sıkıntılarının sonunda gözlediği varlığa, kaybettikten sonra istediği müjdeye, umudunu kestikten sonra elde ettiği toplu mala, zorlukları aşarak düşlediği toplu mala delalettir.

Gördüğünüz tüm rüyaların analizi konusunda en çok merak edilenler

rüyada arkadaşının sevgilisiyle öpüşmek
  • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişimin nedenini renksiz televizyondan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya Yorumu uykuda kişinin bilinç altındaki mesajları yorumlar.
  • Hastalık yüzünden gözleri görmeyenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; ancak aynı aşamada ses ve duyguları hisseder.
  • Rüya Tabiri yapan bireyin bütün geçmiş tabirler konusunda tecrübe sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de değerlendirerek rüyayı tabir etmesi gerekmektedir.
  • Hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini kanıtlamıştır.
  • Rüyalarda en sık hissedilen olgulardan biri kaygıdır. Olumsuz hisler pozitif hislerden baskındır.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının aynası olduğu için kişiye kendi düşünce ve hislerini tartması konusunda aracı olur.

Yasal Uyarı: "Rüyada arkadaşının sevgilisiyle öpüşmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.