Rüyada ashabı kehfi görmek

Burak Z.(23) - Siirt sordu : "İki üç gece önce bir rüya gördüm. rüyada ashabı kehfi görmek açıklar mısınız? "

Rüyada ashabı kehfi görmek, bol kazanca, vefakar arkadaşa, yüksek talihe, mutlu geleceğe, beceri sahibi bir insana, beklentilerin hayata geçeceğine, gelirin hayırlı olmasına, kazanılan nimete, mutluluğa, istenilen kuvvete ermeye, şöhrete sahip olunacağına yorulmaktadır. Nadiren de kıymet kaybetmeye, kötü bir problemle karşılaşılacağına, fenalığını saklayan amire, sevimsiz bir hale gelmeye, ticaret alanında sorunlara delalettir. Farklı bir açıdan bakan rüya uzmanları şöyle derler: Bu zahmetle birlikte istediği berekete, zahmetle birlikte kazandığı mülke, sıkıntılara göğüs gererek hak edilen itibarlı mertebeye, sıkıntı sonrasında kavuştuğu itibara delalettir.

"Rüyada ashabı kehfi görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın analizi konusunda bunları biliyor muydunuz

rüyada ashabı kehfi görmek
  • Zihnimiz kendiliğinden simalar yaratamaz. Uykuda gördüğümüz simalar yaşantımızda gördüğümüz ancak hatırlamadığımız yüzlerdir. Hepimiz yaşantımız sırasında çok sayıda sima gördüğümüz için, uykumuzda da sınırsız sima becerisine sahibiz.
  • Kaza yüzünden gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler görsel rüya göremez; ancak aynı aşamada ses ve maneviyatı hisseder.
  • Gözümüzü açtıktan beş dk. sonra rüyamızın yarısını unuturuz.
  • Belirgin bir nesne içeren rüya, genellikle doğrudan o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.
  • Rüya tabirinin kılavuz olduğu kesinlikle hatırlanmalı, emarelere dayanarak gerekli tedbirler alınmalıdır.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya Yorumu bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen İslam düşünürleri aracılığıyla iletilmiştir ve hala geçerliliğini devam ettirmektedir.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu ergen insanlarda uykuda geçen zamanın bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu kısmı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.

Yasal Uyarı: "Rüyada ashabı kehfi görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.