Rüyada ayağından ayakkabı çıkması

Ismail O.(35) - Balıkesir sordu : "Bugün tuhaf bir rüya gördüm. rüyada ayağından ayakkabı çıkması açıklar mısınız? Teşekkürler"

Rüyada ayağından ayakkabı çıkması, rahata, sözünü yerine getirmeye, güler yüzlü orta yaşlı yabancıya, sağlığa, elinden her iş gelen bir kimseye, iyi kısmete, üne kavuşmaya, mutluluğa ermeye, hayallerin gerçekleşeceğine, faydalı uğraşlara gireceğine, sorunlardan uzak olacağına yorulur. Olumsuz yorum olarak korkulanın gerçekleşmesine, değer kaybetmeye, sıkıntı verici bir durumla yüzyüze gelineceğine, sağlığın kötüleşeceğine, karışık bir problemle yüzleşileceğine delalet eder. Farklı düşünen yorumcular şöyle tabir ederler ki: Bu rüya bir kişiden yardım isteyerek gözlediği ganimete, zorlanarak kavuştuğu servete, ümitsizlikten sonra düşlediği galibiyete, zahmetle birlikte istediği başarıya işaret eder.

"Rüyada ayağından ayakkabı çıkması" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin tabirleri hakkında merak edilenler

rüyada ayağından ayakkabı çıkması
  • Rüyalar alemi, geniş ve soyut bir dünyadır.
  • Rüya diye adlandırılan olgu, uyurken yaşanan tuhaf hallerdir
  • Kimi zaman net olarak bazen de kapalı şekilde gelecekte mesajlar görülür.
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlaka tabirden rüya sahibinin ne şekilde etki altında kalacağını değerlendirmeli, ruhsal sıkıntılara sebep olabilecek yorumlardan mümkün olduğunca uzak durmalıdır.
  • Aşırı psikolojik sorunları bulunan insanlar haricinde her birey rüya görebilir. Şayet rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, aslında rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • REM, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç halidir. Vücut kımıldatılamaz.
  • Rüya Yorumu bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen İslam düşünürleri tarafından ulaştırılmıştır ve hala önemini devam ettirmektedir.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bu değişimin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada ayağından ayakkabı çıkması" yazısı izinsiz kopyalanamaz.