Rüyada başı kapalı olduğunu görmek

Cemil G.(30) - Iğdır sordu : "rüyada başı kapalı olduğunu görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada başı kapalı olduğunu görmek, verilen sözün yerine getirileceğine, fakirlikten sıyrılmaya, iyi sağlığını muhafaza etmeye, iyi bir birlikteliğe, elinden her iş gelen bir kimseye, güzel gelire, eşiyle birlikte eğlenmeye, sevince erişileceğine, mülke gelecek berekete, büyük kuvvet sahibi olmaya, faydalı uğraşlar gerçekleştireceğine delalet eder. Başka görüşlere göre de maddi zorluğa, üzüntü verecek olayla yüzyüze gelineceğine, fenalık görmeye, parasal sıkıntıya, ferahının bozulacağına delalet eder. Kimi tabirciler şöyle derler: Bu rüya yardım alarak hak edilen sevince, uğraş vererek gözlediği hayra, sıkıntılarının sonunda kazandığı toplu paraya, cefa çektikten sonra kavuştuğu iyi bir geleceğe işaret eder.

"Rüyada başı kapalı olduğunu görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların taşıdığı mesajlar ile ilgili merak ettikleriniz

rüyada başı kapalı olduğunu görmek
  • Belirgin bir olay görülen rüya, genellikle direkt olarak o olayla ilgili olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Beynimiz duyularımızın gerçekten hissettiği olguları rüyalarda birleştirebilir.
  • Uyandıktan 10 dk. sonra %90ını unutmuş oluruz.
  • Rüya yorumlayanın mutlaka rüyanın anlamını bilmesi gerekmektedir.
  • Gözleri gören kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz filmden renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Rüyada bir iç ses bulunur. Bilmediğimiz ülkelerin, tanışmadığımız kişilerin isimlerini bildirir.
  • İleri derecede ruhsal sorunları olan kimseler haricinde herkes rüya görebilir. Şayet rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, aslında rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu kısmı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.

Yasal Uyarı: "Rüyada başı kapalı olduğunu görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.