Rüyada başkasına iğne battığını görmek

Ali Y.(36) - Gaziantep sordu : "Gördüğüm nerdeyse tüm yorumlar web sitenizde yer buluyor ancak rüyada başkasına iğne battığını görmek yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada başkasına iğne battığını görmek, sevince, verimli işler ile meşgul olacağına, dostlarla refah içinde geçecek ömre, finansal yükü olan kimseden uzaklaşmaya, vefalı dosta, görgülü genç kişiye, bir kaç hafta içinde alınacak mutlu edici habere, özlemi duyulan bir mutluluğa, varlıklı kadına, sözlerin tutulacağına, iyi günlere yorulmaktadır. Hoşnutsuz yorum olarak da iyi hali yitirmeye, maddi kayba, kıymet kaybetmeye, ticaret kaynaklı üzüntüye, kötü huylu bir yabancı tarafından fenalık görmeye işaret eder. Daha olumlu bir pencereden bakan alimler şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya sıkıntıya düşerek umduğu ticari kazanca, meşakkatle birlikte kavuştuğu itibarlı mertebeye, verdiği uğraşların sonunda hak ettiği başarıya, cefa çekerek umduğu saygınlığa yorulmaktadır.

Rüyanızın analizleri hakkında merak edilenler

rüyada başkasına iğne battığını görmek
  • Belirli herhangi bir nesne görülen rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Yaklaşık bir insanın ömrünün tahmini üçte birini, başka bir tabirle tahmini yetmişbeş yıllık bir ömrün yirmibeş senesini uyuyarak geçirir.
  • Kimi zaman açık olarak bazen de kapalı biçimde gelecekte haberler görülür.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayanların daha kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Düşler insanın iç dünyasının yansıması olduğundan kişiye şahsına ait fikir ve duygularını tartması konusunda öncülük eder.
  • Rüyaların bazı mesajlar taşıdığı dile getirilen bir konudur.
  • Rüya Tabirleri yapan şahsın tüm eski yorumlar konusunda tecrübe sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de göz önüne alarak rüyayı yorumlaması gerekmektedir.

Yasal Uyarı: "Rüyada başkasına iğne battığını görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.