Rüyada beyaz gelinlikle kendini görmek

Ferhat R.(48) - İzmir sordu : "rüyada beyaz gelinlikle kendini görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada beyaz gelinlikle kendini görmek, zorluk çekmeden kazanılan ganimete, sevince, servete, ilişkisinin yolunda olduğuna, kazancın hayırlı olmasına, verdiği sözüne bağlı olunacağına, dostlarıyla birlikte mutlu olmaya, bonkör adama, getirisi yüksek uğraşlar ile meşgul olacağına, mutlu yarınlara, üne sahip olunacağına delalet eder. Başka görüşlere göre de zulüm görülmesine, parasal probleme, kötü huylu bir insan tarafından fenalık görmeye, sıkıntıya yaşama, hilekar kimseye delalettir. Bu rüyaya daha olumlu yaklaşan çağdaş ulemalar şöyle derler: Kişinin gördüğü rüya umudunu kestikten sonra ümit ettiği başarıya, zorlukla hasret duyduğu az olan kazancının artacağına, yardım alarak hayalini kurduğu toplu mala, çektiği zorlukların meyvesini alarak düşlediği refaha yorulmaktadır.

"Rüyada beyaz gelinlikle kendini görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün tabiri hakkında bunları biliyor muydunuz

rüyada beyaz gelinlikle kendini görmek
  • Düş diye adlandırılan şey, uyurken görülen garip hallerdir
  • Rahatsızlık yüzünden gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler görsel rüya göremez; fakat aynı seviyede ses ve maneviyatı hisseder.
  • Kör olmayan insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini renksiz sinemadan renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya yorumu konusunda acele edilmemelidir.
  • Rüya yorumları mutlaka hayra yorulmalıdır.
  • Rüya alemi, geniş ve soyut bir alemdir.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının yansıması olduğundan insana şahsına ait fikir ve hislerini değerlendirmesi konusunda öncülük eder.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.

Yasal Uyarı: "Rüyada beyaz gelinlikle kendini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.