Rüyada çakmak yakmak ne demek

Nazlihan H.(43) - Muğla sordu : "rüyada çakmak yakmak ne demek açıklayabilir misiniz? Başarılarınızın devamını dilerim"

Rüyada çakmak yakmak ne demek, ettiği yeminine bağlı kalınacağına, hayallerin gerçekleşeceğine, salih dosta, güvende olmaya, bonkör amire, hoşsohbet genç kadına, toplum yaşamında başarıya, aşk hayatının iyi olacağına, istenilen bir başarıya, finansal yükü olan tanıdığı birinden uzak durmaya, beceri sahibi bir kişiye işarettir. Başka görüşlere göre de bencil bir akrabaya, ticaret sebebiyle sıkıntıya, maddi sıkıntıya, hilekar düşmana, zulüm görmeye yorulmaktadır. Daha olumlu bir pencereden bakan çağdaş ulemalar şöyle tabir ederler: Kişinin gördüğü rüya sıkıntı sonrasında hasret duyduğu ferahlığa, yenilgiden sonra kavuştuğu ferahlığa, bir kişiden yardım isteyerek beklediği hünere, sıkıntıya düşerek kavuştuğu itibarlı mertebeye delalettir.

"Rüyada çakmak yakmak ne demek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin yorumlanması hakkında bilinmesi gerekenler

rüyada çakmak yakmak ne demek
  • Bazen açık olarak bazı zaman da kapalı şekilde gelecekte haberler alınır.
  • Rüya yorumcusunun altıncı hissinin kuvvetli olması gerekir.
  • Bilimsel araştırmalar insanların ortalama %25inin rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Rüyalar kesinlikle iyiye yorulmalıdır.
  • Rüya Tabiri uykuda bireyin bilinç altından gelen mesajları yorumlar.
  • Gözleri gören kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan tam renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı insanların yüzde 70i erkektir. Kadında bu oran yüzde 50dir.

Yasal Uyarı: "Rüyada çakmak yakmak ne demek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.