Rüyada canavar olduğunu görmek

Engin Ş.(45) - Kırşehir sordu : "rüyada canavar olduğunu görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada canavar olduğunu görmek, huzurlu olmaya, kazançlı zamanlara, zahmetsiz elde edilen paraya, beceri sahibi bir kimseye, şöhrete sahip olmaya, devlette mevkiye gelineceğine, sevince kavuşmaya, mutlu olmaya, vefalı çocuğa, faydalı uğraşlara gireceğine, kazanılan paraya işarettir. Bazen de yoksulluğa, iyi hali yitirmeye, içinden çıkılması zor bir problemle yüzleşileceğine, üzüntüden kurtulamamaya, korkulanın başına gelmesine yorulur. Daha olumlu bir pencereden bakan yorumcular şöyle dediler: Görülen rüya uğraş vererek hak ettiği büyük güce, zahmet çekerek umduğu sevince, zahmetle umduğu toplu mala, hatalarının ardından elde ettiği itibara yorulur.

"Rüyada canavar olduğunu görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın analizleri ile alakalı en çok merak edilenler

rüyada canavar olduğunu görmek
  • Belirgin bir nesne görülen rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.
  • Rüya Yorumları konusunda gerek din adamları, gerek filozoflar, gerekse de ilim insanları tarafından değişik tanımlamalar getirilmiştir.
  • Kobay hayvanlar kullanılarak sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini renksiz televizyondan renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya Yorumları bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen din düşünürleri tarafından ulaştırılmıştır ve bugün de önemini sürdürmektedir.
  • REM, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu yetişkinlerde uykuda geçen zamanın bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu bir nevi felç durumudur. oynatılamaz.

Yasal Uyarı: "Rüyada canavar olduğunu görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.