Rüyada çocuğun ishal olduğunu görmek

Melek L.(31) - Diyarbakır sordu : "Merhaba, İki üç gün önce rüya gördüm. rüyada çocuğun ishal olduğunu görmek açıklar mısınız? "

Rüyada çocuğun ishal olduğunu görmek, mutlu olmaya, sağlığa, aşk hayatında huzura, eşiyle mutlu olmaya, emniyette kalmaya, kazanca gelecek artışa, yüksek mertebeye çıkacağına, hayırlı akrabaya, iyi şansa, gıpta ile bakılan kuvvete ulaşmaya, faydalı uğraşlar ile meşgul olacağına delalet eder. Olumsuz yorum olarak içinden çıkılması zor bir olayla yüzyüze gelineceğine, zorluğa düşmeye, parasal probleme, hoşnutsuz bir duruma düşmeye, üzüntü duymaya yorulmaktadır. Farklı bir açıdan yaklaşan tabirciler şöyle tabir ederler: Bu rüya zorlukla birlikte düşlediği huzura, zahmetle istediği saygınlığa, mağlubiyetten sonra hak ettiği paraya, yenilgiden sonra hasret duyduğu varlığa işarettir.

Görülen rüyanın yorumlanması ile ilgili bilinmesi gerekenler

rüyada çocuğun ishal olduğunu görmek
  • Rüya yorumlayanın maneviyatının güçlü olması gereklidir.
  • Rüya yorumlayan, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler gibi bir çok faktör konusunda birikim sahibi olmalıdır.
  • Rüya tabircisinin mutlaka rüyalarda görülmüş olanın tabirini bilmesi gerekmektedir.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bu değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sıklıkla düş görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı insanların büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Sonradan gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren göremeyen kimseler görsel rüya göremez; ancak yakın seviyede dokunma ve duyguları hisseder.
  • Bilimsel araştırmalar insanların ortalama yüzde 25inin rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75ininse geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların daha kısa ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.

Yasal Uyarı: "Rüyada çocuğun ishal olduğunu görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.