Rüyada çok merdiven çıkmak

Zühre O.(48) - Azerbaycan sordu : "rüyada çok merdiven çıkmak açıklar mısınız? Çok sağolun"

Rüyada çok merdiven çıkmak, mutluluğu bulmaya, özlemi duyulan bir eşe, mal varlığına gelecek berekete, hünerli bir kişiye, zorluk çekmeden elde edilen ganimete, rızkın hayırlı olacağına, maddi yükü bulunan tanımadığı bir kişiden uzaklaşılacağına, sıcakkanlı orta yaşlı kişiye, sözlerin tutulacağına, verimli işler gerçekleştireceğine, beklentilerin yerine geleceğine delalet eder. Başka görüşlere göre de fenalık görülmesine, korkuya olmasına, hilekar bir kimseye, zararlı bir tanıdığa, sıkıntı verici bir olayla yüzyüze gelineceğine yorulmaktadır. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan yorumcular derler ki: Kişinin gördüğü rüya zorlukla birlikte kavuştuğu daha iyi kazanca, kaybettikten sonra kavuştuğu refaha, uğraşlarının sonunda ulaştığı galibiyete, meşakkatle gözlediği rahatlığa delalet eder.

"Rüyada çok merdiven çıkmak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün analizi konusunda en sık sorulanlar

rüyada çok merdiven çıkmak
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının aynası olduğu için kişiye kendi fikir ve duygularını değerlendirmesi konusunda öncülük eder.
  • Beynimiz hiç yoktan yüzler oluşturamaz. Uykuda gördüğümüz simalar yaşantımızda karşılaştığımız ama hatırlamadığımız yüzlerdir. Hepimiz ömrümüz sırasında çok sayıda surat gördüğümüzden, rüyalarımızda da sınırsız yüz yetisine sahibiz.
  • REM, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. oynatılamaz.
  • Gözümüzü açtıktan on dk. sonra %90ını unutmuş oluruz.
  • Hastalık yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler resimli rüya göremez; ancak yakın aşamada ses ve duyguları hisseder.
  • Rüya alemi, büyük ve manevi bir alemdir.
  • İleri derecede psikolojik problemleri olan insanlar haricinde herkes rüya görebilir. Şayet rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, işin aslı rüyalarınızı unutuyorsunuzdur.
  • Bir çok hayvan üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.

Yasal Uyarı: "Rüyada çok merdiven çıkmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.