Rüyada dar ceket giymek

Tolga S.(20) - Zonguldak sordu : "rüyada dar ceket giymek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada dar ceket giymek, manevi yükü olan tanımadığı bir kişiden uzak durulacağına, hayallerin hayata geçeceğine, aşk hayatının iyi olacağına, düşkünlükten iyi duruma geçmeye, eli açık kimseye, güvende kalmaya, aşk hayatında mutluluğa, tez zamanda öğrenilecek mutlu edici haber almaya, bol talihe, sağlıklı hayata, mutluluğa delalettir. Başka görüşlere göre de üzülmeye, yoksulluğa, kedere düşmeye, korktuğundan emin olmaya, sevimsiz vaziyete gelmeye işaret eder. Kimi zaman da rüya uzmanları şöyle tabir ederler ki: Bu rüya çektiği sıkıntıların meyvesini alarak gözlediği itibarlı mertebeye, sıkıntı sonrasında düşlediği itibarlı mertebeye, zorlukların sonrasında kazandığı büyük güce, sıkıntılarının sonunda hak ettiği şerefe işarettir.

"Rüyada dar ceket giymek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyaların analizi ile ilgili bilmeniz gerekenler

rüyada dar ceket giymek
  • Rüyalarda sıklıkla yaşanılan olgulardan biri kaygıdır. Negatif duygular olumlu hislerden baskındır.
  • Belirgin herhangi bir nesne görülen rüya, ekseriyetle direkt olarak o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz filmden renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya yorumu yapan kişi, kati suretle sonuçta kişinin ne derecede etkileneceğini irdelemeli, sinirsel sorunlara yol açacak tabirlerden zorunlu kalmadıkça kaçınmalıdır.
  • Yapılan araştırmalar insanların ortalama %25inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Kaza yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler resimli rüya göremez; lakin yakın seviyede ses ve duyguları hisseder.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha agresif duygular yaşarlar.
  • Uyku, kısa süreli ölüm hali olarak da adlandırılır

Yasal Uyarı: "Rüyada dar ceket giymek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.