Rüyada dedemin evini görmek

Mesut L.(41) - Hatay sordu : "Evvelsi gün size ilettiğim rüyayı gördüm. rüyada dedemin evini görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada dedemin evini görmek, zengin amire, güler yüzlü yaşlı adama, sağlıklı hayata, dostlarla sohbete, arzuların hayata geçeceğine, istenilen bir eşe, bol berekete, zahmetsiz kazanılan rızka, aydınlık günlere, bol gelire, malın bereketli olacağına işaret eder. Bir diğer yoruma göre de korkuya olmasına, zulüm görmeye, kıymet kaybetmeye, acımasız bir akrabaya, sıkıntıya yaşama işarettir. Bazı durumlarda da yorumcular şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya zahmetlerinin meyvesini alarak kazandığı temiz kazanca, zorlukların sonrasında hak ettiği mala, zorlukla birlikte beklediği mutluluğa, meşakkatle ümit ettiği mevkiye yorulur.

"Rüyada dedemin evini görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyanızın yorumları ile ilgili merak ettikleriniz

rüyada dedemin evini görmek
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz filmden tam renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Bilimsel araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık 1/4ünün rüyalarda gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Ortalama bir kişinin yaşamının ortalama üçte birini, başka bir tabirle ortalama 75 senelik bir hayatın yirmibeş senesini uyuyarak geçirir.
  • Rüyalarda sıklıkla hissedilen olgulardan biri kaygıdır. Negatif hisler pozitif duygulardan daha sık görülür.
  • Uyku, geçici ölüm hali olarak da adlandırılır
  • Rüya tabirleri kati suretle iyiye yorulmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada dedemin evini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.