Rüyada dengede durmak

Erkan O.(42) - İstanbul sordu : "Açık ara hazırlanmış en güvenilir rüya internet sitesi burası. Bir iki gece önce sorduğum rüyayı gördüm. rüyada dengede durmak açıklar mısınız? "

Rüyada dengede durmak, faydalı işler yapacağına, salih arkadaşa, görgülü yaşlı adama, bol berekete, güvenli kalmaya, rahata, karmaşadan uzak yaşayacağına, yakın zamanda alınacak hayırlı havadise, dostlarla yaşamaya, yüksek makama yükseleceğine, sevince ermeye yorulmaktadır. Olumsuz yorum olarak maddi sıkıntıya, zarar görmeye, rahatı kaybetmeye, sırların ortaya döküleceğine, düşmanlığını saklayan kimseye delalettir. Kimi zaman da alimler şöyle dediler: Görülen rüya bir kişiden yardım isteyerek ulaştığı saygınlığa, sıkıntılarının sonunda hasret duyduğu rahata, cefa çekerek hak ettiği onura, cefa çekerek kavuştuğu toplu mala yorulmaktadır.

"Rüyada dengede durmak" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın tabirleri ile alakalı merak edilenler

rüyada dengede durmak
  • Uykuda en çok yaşanılan duygulardan biri kuşkudur. Olumsuz duygular olumlu hislerden güçlüdür.
  • Rüya alemi, geniş ve manevi bir alemdir.
  • Tahminen bir insanın ömrünün yaklaşık üçte birini, başka bir yorumla ortalama yetmişbeş senelik bir hayatın 25 senesini uykuda tüketir.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini renksiz filmden renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sık düş görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı karakterlerin yüzde 70i erkektir. Kadınlarda bu oran yüzde 50dir.
  • Erkekler rüyalarında daha kavgacı duygular yaşarlar.
  • Rüyalar yorumu yapılırken mutlaka, rüyayı görenin ruh halini, görülen şeyin anlamının değerlendirmeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca varmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada dengede durmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.