Rüyada diş takmak

Emrah Ü.(27) - Ankara sordu : "Merhabalar; rüyada diş takmak yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada diş takmak, yararlı işler yapacağına, maddi zorluklardan kurtulmaya, huzurlu yaşayacağına, hoşgörülü yaşlı tanıdığa, kısa zamanda alınacak memnun edici havadise, planların yerine geleceğine, bol talihe, mutlu günlere, beceri sahibi bir insana, sevinmeye, dünyalığa gelecek fazlalığa yorulur. Hoşnutsuz yorum olarak da fukaralığa, düşmanlık görmeye, kedere düşmeye, düşmanlıktan emin olmaya, düşmanlığını saklayan insana delalet eder. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan rüya tabircileri şöyle yorumlarlar: Bu rüya uğraşlarının sonunda kazandığı berekete, hatalarının ardından istediği itibarlı mertebeye, sıkıntı sonrasında hasret duyduğu berekete, sıkıntıya düşerek düşlediği galibiyete yorulmaktadır.

"Rüyada diş takmak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların tabiri konusunda bilmedikleriniz

rüyada diş takmak
  • Ortalama bir kişinin yaşamının ortalama üçte birini, farklı bir tabirle ortalama yetmişbeş yıllık bir yaşamın yirmibeş yılını uykuda tüketir.
  • Uyandıktan on dk. sonra %90ını unutmuş oluruz.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişimin nedenini renksiz televizyondan tam renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sık rüya görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı insanların yüzde 70i erkektir. Kadında bu oran yüzde 50dir.
  • Düşler kişinin iç dünyasının yansıması olduğu için kişiye kendi düşünce ve hislerini tartması konusunda aracı olur.
  • Rüya Tabirleri alanında gerek din adamları, gerek düşünürler, gerekse de bilim adamları tarafından çeşitli tanımlamalar yapılmıştır.
  • Rüya Yorumları uyurken insanın bilinç altından gelen mesajlar ile ilgilenir.
  • Rüya tabirleri yapılırken mutlak suretle, rüyayı görenin ruh halini, görülen rüyanın anlamını hesaba katmalı ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada diş takmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.