Rüyada esir olmaktan kurtulmak

Şükrü F.(41) - Elazığ sordu : "rüyada esir olmaktan kurtulmak yorumlar mısınız? "

Rüyada esir olmaktan kurtulmak, alın teriyle kazanılan ziynete, problemlerden uzak bir hayat sürdüreceğine, hüner sahibi bir insana, güvenli yaşamaya, şana kavuşulacağına, mutluluğa ermeye, aydınlık yarınlara, verdiği sözü yerine getireceğine, gönül ilişkisinin iyi olacağına, sağlıklı bir ömre, düşkünlükten kurtulmaya işarettir. Ender olarak da üzülmeye, çözümü karmaşık bir sorunla yüzyüze gelineceğine, ticari zarara, parasızlığa, maddi zorluğa işarettir. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan ulemalar şöyle tabir ederler: Bu mağlubiyetten sonra beklediği refaha, uzun bir bekleyişin sonunda hayalini kurduğu varlığa, zorlanarak hasret duyduğu varlığa, zorluklarla mücadele ederek kavuştuğu rahata işaret eder.

"Rüyada esir olmaktan kurtulmak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın analizleri konusunda en çok merak edilenler

rüyada esir olmaktan kurtulmak
  • Sonradan görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler resimli rüya göremez; lakin aynı aşamada koku ve maneviyatı tecrübe ederler.
  • Görme engeli olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Bazen net olarak kimi zaman da kapalı olarak geleceğe dair mesajlar alınır.
  • Rüyayı yorumlayan, mutlak suretle sonuçta rüya görenin hangi derecede etki altında kalacağını irdelemeli, ruhsal sorunlara neden olabilecek tabirlerden elinden geldiğince kaçınmalıdır.
  • Rüya yorumlarının yol gösterici olduğu kesinlikle göz önüne alınmalı, işaretlere göre ihtiyaç duyulan önlemler alınmalıdır.
  • REM, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç halidir. hareket edemez.
  • Uyku, kalıcı olmayan ölüm hali gibi de adlandırılır
  • Rüya Yorumu alanında gerek din adamları, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından çeşitli açıklamalar getirilmiştir.

Yasal Uyarı: "Rüyada esir olmaktan kurtulmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.