Rüyada eski sevgiliyi ve yeni sevgiliyi görmek

Itir D.(28) - İstanbul sordu : "rüyada eski sevgiliyi ve yeni sevgiliyi görmek açıklar mısınız? "

Rüyada eski sevgiliyi ve yeni sevgiliyi görmek, hak edilmiş nimete, maddi zorluklardan iyi duruma geçmeye, memuriyette makama ulaşılacağına, ilişkisinin iyi gittiğine, arzuların gerçekleşeceğine, sevince ermeye, verdiği sözünü yerine getireceğine, imrenilen bir birlikteliğe, hoşsohbet orta yaşlı tanıdığa, sağlığa, salih arkadaşa delalet eder. Bir diğer yoruma göre de ticaret alanında sorunlara, düşmanlıktan emin olmaya, düşmanlığını gizleyen yöneticiye, acımasız bir kimseye, sırların ortaya dökülmesine işaret eder. Farklı bir açıdan yaklaşan rüya tabircileri şöyle tabir ederler ki: Kişinin gördüğü rüya zamanla hayalini kurduğu servete, cefa ile birlikte gözlediği berekete, zorluklara göğüs gererek düşlediği daha sağlıklı bir hayata, sıkıntıları aşarak beklediği nimete işarettir.

"Rüyada eski sevgiliyi ve yeni sevgiliyi görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün tabir edilmesi ile ilgili bilinmesi gerekenler

rüyada eski sevgiliyi ve yeni sevgiliyi görmek
  • Rüya Yorumu bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen din düşünürleri tarafından ulaştırılmıştır ve bugün de geçerliliğini devam ettirmektedir.
  • Rüya yorumları kati suretle iyiye yorulmalıdır.
  • Rüya Tabirleri alanında gerek din alimleri, gerek düşünürler, gerekse de bilim adamları tarafından değişik tanımlamalar getirilmiştir.
  • Zihnimiz hiç yoktan suratlar oluşturamaz. Rüyalarda gördüğümüz yüzler yaşantımızda karşılaştığımız ama kime ait olduğunu bilmediğimiz yüzlerdir. Her birimiz yaşantımız boyunca çok sayıda yüz gördüğümüz için, uykumuzda da sınırsız görme becerisine sahibiz.
  • Belirgin bir olay barındıran rüya, ekseriyetle direkt olarak o olayla ilgili olmayabilir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur.
  • REM, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. Vücut kımıldatılamaz.
  • Hayvanlar ile gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Hastalık yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler resimli rüya göremez; fakat aynı seviyede koku ve duyguları hisseder.

Yasal Uyarı: "Rüyada eski sevgiliyi ve yeni sevgiliyi görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.