Rüyada eşyaların değiştiğini görmek

Serkan N.(48) - Azerbaycan sordu : "rüyada eşyaların değiştiğini görmek yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada eşyaların değiştiğini görmek, üne kavuşmaya, mutluluğa, büyük güç sahibi olmaya, toplum yaşamında huzura, huzura ermeye, aydınlık geleceğe, memuriyette makama çıkılacağına, sevineceğine, sıcakkanlı yaşlı kadına, rızkın verimli olmasına, gönül ilişkisinin yolunda olduğuna yorulur. Ender olarak da sıkıntıya hayata, iş kaynaklı üzüntüye, ticari sorunlara, kedere düşmeye, korkulanın gerçekleşmesine delalet eder. Farklı bir açıdan bakan çağdaş ulemalar şöyle tabir ederler: Kişinin gördüğü rüya umudunu yitirdikten sonra hak ettiği mülke, zahmetle ümit ettiği yüksek mertebeye, kaybettikten sonra özlediği rahata, umudunu kestikten sonra hayalini kurduğu daha çok kazanca delalet eder.

Görülen rüyanın anlamı hakkında bilinmeyenler

rüyada eşyaların değiştiğini görmek
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu yarı felç halidir. hareket edemez.
  • Zihnimiz sıfırdan simalar oluşturamaz. Uykuda karşılaşılan simalar yaşantımızda karşılaştığımız ama anımsamadığımız yüzlerdir. Her birimiz yaşamımız sırasında binlerce sima gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız yüz yetisine sahibiz.
  • Düşlerin bazı mesajlar verdiği bahsi geçen bir konudur.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sık düş görür. Bir erkeğin rüyalarında gördüğü insanların büyük çoğunluğu hemcinsleridir. Kadında bu oran yüzde 50dir.
  • Düşler insanın iç dünyasının yansıması olduğu için insana kendi düşünce ve hislerini değerlendirmesi konusunda aracı olur.
  • Belirli bir nesne barındıran rüya, ekseriyetle direkt olarak o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Rüya Yorumu alanında gerek din adamları, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından çeşitli tanımlamalar yapılmıştır.

Yasal Uyarı: "Rüyada eşyaların değiştiğini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.