Ruyada evin kapisini acik unutmak

Burak T.(28) - Tokat sordu : "Rüya tabirlerinizi kısa bir süredir yakından inceliyorum. Gördüğüm nerdeyse tüm yorumlar burada bulunabiliyor ama ruyada evin kapisini acik unutmak yorumlayabilir misiniz? "

Ruyada evin kapisini acik unutmak, aşk hayatının yolunda olduğuna, sevince kavuşulacağına, özlemi duyulan bir mutluluğa, dostlarla refah içinde geçecek ömre, maddi zorluklardan feraha çıkmaya, anlayışlı orta yaşlı insana, paranın hayırlı olmasına, şöhrete kavuşmaya, alın teriyle elde edilen paraya, ulaşılan kuvvete ulaşmaya, huzura kavuşmaya işarettir. Bir diğer yoruma göre de sıkıntıya hayata, yoksulluğa, üzüntü duymaya, maddi zarara, üzüntüden kurtulamamaya delalet eder. Bazı çağdaş ulemalar şöyle derler: Bu umudunu yitirdikten sonra gözlediği yüksek mertebeye, sıkıntıya düşerek özlediği feraha, zorlukla birlikte kavuştuğu başarıya, başarısızlıktan sonra hak ettiği hayra yorulmaktadır.

"Ruyada evin kapisini acik unutmak" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyaların yorumları konusunda bilinmeyenler

ruyada evin kapisini acik unutmak
  • Zihnimiz kendiliğinden suratlar ortaya çıkaramaz. Rüyalarda görülen yüzler hayatımızda yüz yüze geldiğimiz fakat hatırlamadığımız simalardır. Hepimiz ömrümüz sırasında çok sayıda surat gördüğümüzden, uykumuzda da limitsiz surat yeteneğine sahibiz.
  • Bazen açık olarak bazen de dolaylı biçimde gelecekle ilgili haberler görülür.
  • Rüya Yorumu bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen din düşünürleri tarafından iletilmiştir ve hala geçerliliğini devam ettirmektedir.
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlaka tabirden rüyayı görenin ne şekilde etki altında kalacağını hesaba katmalı, ruhsal problemlere neden olabilecek değerlendirmelerden mümkün olduğunca kaçınmalıdır.
  • Rüyayı yorumlayan, mutlaka takva, adetler, kültürler gibi pek çok etken ile ilgili tecrübe sahibi olmalıdır.
  • Beynimiz vücudumuzun o sırada hissettiği şeyleri rüyalarda birleştirebilir.
  • Rüya tabiri yapılırken kesinlikle, rüya görenin ruh halini, rüyanın anlamını değerlendirmeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca varmalıdır.

Yasal Uyarı: "Ruyada evin kapisini acik unutmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.