Rüyada evin tavanının yarılması

Çisem Ş.(23) - Isparta sordu : "rüyada evin tavanının yarılması yorumlar mısınız? "

Rüyada evin tavanının yarılması, faydalı uğraşlar ile meşgul olacağına, ticari kazancı yüksek işler yapacağına, bir kaç gün içinde alınacak iyi havadis öğrenmeye, aşk hayatının iyi olacağına, sevince, refah dolu zamanlara, merhametli eşe, bol berekete, gelirin bereketli olmasına, sağlığını kazanmaya, güvenli yaşamaya işarettir. Olumsuz anlamda rahatı kaybetmeye, sefalete, hoşgörüsüz bir tanıdığa, kederden sıyrılamamaya, huzurunun kaçacağına delalet eder. Kimi zaman da çağdaş ulemalar şöyle yorumlarlar ki: Kişinin gördüğü rüya umudunu kestikten sonra düşlediği daha iyi bir hayata, sıkıntıya düşerek gözlediği toplu paraya, mağlubiyetten sonra istediği feraha, cefa çekerek özlediği iyiliğe delalet eder.

"Rüyada evin tavanının yarılması" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyaların tabiri ile alakalı bilinmeyenler

rüyada evin tavanının yarılması
  • Denek hayvanları üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini kanıtlamıştır.
  • Hastalık yüzünden görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler resimli rüya göremez; lakin yakın seviyede ses ve maneviyatı hisseder.
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlaka mezhepler, örfler, toplumsal ananeler gibi bir çok değişken ile ilgili birikim sahibi olmalıdır.
  • Rüya yorumu yapan kişinin hissiyatının kuvvetli olması gereklidir.
  • Rüya Tabiri bizim kültürümüze hem hadisler hem önemli din düşünürleri tarafından ulaştırılmıştır ve bugün de geçerliliğini devam ettirmektedir.
  • Rüya Tabiri yapan kimsenin tüm eski yorumlar konusunda fikir sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de göz önüne alarak rüyayı yorumlaması gerekir.
  • Rüyalar yorumları konusunda aceleci davranılmamalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada evin tavanının yarılması" yazısı izinsiz kopyalanamaz.