Rüyada evinin duvarının çatladığını görmek

Merve V.(36) - Karaman sordu : "Aradığım hemen hemen bütün tabirler sitenizde var ama rüyada evinin duvarının çatladığını görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada evinin duvarının çatladığını görmek, hoşsohbet yaşlı kadına, bol kazanca, şöhrete sahip olunacağına, faydalı işler ile meşgul olacağına, bonkör memura, temiz mala, feraha, sevince kavuşmaya, malın hayırlı olmasına, mutluluk dolu geleceğe, getirili işlere yorulmaktadır. Bir diğer yoruma göre de iş sebebiyle sıkıntıya, sıkıntılı hayata, sevimsiz duruma gelmeye, mutsuz edici bir problemle yüzleşileceğine, fena niyetli bir kişi eliyle fenalık görmeye işaret eder. Farklı bir açıdan bakan rüya alimleri şöyle yorumlarlar ki: Bu rüya cefa ile birlikte kavuştuğu mevkiye, sıkıntıya düşerek hak edilen daha sağlıklı bir hayata, sıkıntıyla hayalini kurduğu varlığa, zahmetlerinin meyvesini alarak ulaştığı servete yorulur.

"Rüyada evinin duvarının çatladığını görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların analizleri ile alakalı merak edilenler

rüyada evinin duvarının çatladığını görmek
  • Rüya tabiri yapılırken mutlaka, rüya sahibinin ruh halini, görülen şeyin anlamının göz önünde bulundurmalı ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca varmalıdır.
  • Rüya tabircisi, kesinlikle yorumdan rüya görenin nasıl etki altında kalacağını göz önünde bulundurmalı, sinirsel sorunlara neden olacak yorumlamalardan elinden geldiğince kaçınmalıdır.
  • Rüya yorumunun yol gösterici olduğu kati suretle hatırlanmalı, ipuçlarına dayanarak gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Rüyalar insanın iç dünyasının yansıması olduğundan kişiye şahsına ait düşünce ve duygularını tartması konusunda öncülük eder.
  • Rüya yorumlayan, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler vb. pek çok nokta ile ilgili tecrübe sahibi olmalıdır.
  • Ortalama bir bireyin hayatının tahminen 3te 1ini, başka bir deyişle tahminen yetmişbeş yıllık bir yaşamın 25 senesini uyuyarak tüketir.
  • Beynimiz hiç yoktan suratlar ortaya çıkaramaz. Uykuda gördüğümüz yüzler yaşantımızda karşılaştığımız fakat hatırlamadığımız simalardır. Her birimiz yaşamımız boyunca binlerce yüz gördüğümüzden, uykumuzda da limitsiz sima yetisine sahibiz.

Yasal Uyarı: "Rüyada evinin duvarının çatladığını görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.