Rüyada gazete yakmak

Ayşe C.(42) - Bursa sordu : "rüyada gazete yakmak yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada gazete yakmak, kazanca gelecek fazlalığa, mutlu olmaya, düşkünlükten uzak durmaya, arzuların yerine geleceğine, vefakar evlada, güzel gelire, mutluluk dolu yarınlara, maddi külfeti olan tanıdıktan kendini kurtarmaya, becerikli bir kişiye, sağlıklı hayata, getirili uğraşlara delalet eder. Başka görüşlere göre de değer kaybetmeye, sorumluluktan dolayı rahatsız olunacağına, kötü bir problemle yüzyüze gelineceğine, sağlığın bozulacağına, iş nedeniyle huzursuzluğa işaret eder. Bazen de ulemalar şöyle yorumlarlar: Görülen rüya sıkıntılara göğüs gererek ulaştığı iyiliğe, uzun süren çabaların sonunda hak ettiği saygınlığa, çektiği zorlukların sonunda özlediği itibara, zorlukların sonrasında elde ettiği şerefe yorulmaktadır.

"Rüyada gazete yakmak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın analizleri hakkında en çok merak edilenler

rüyada gazete yakmak
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayan insanların kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bu değişimin nedenini renksiz televizyondan renkli elektronik cihazlara olan ilgiye bağlıyor.
  • Araştırmalar rüya görenlerin ortalama 1/4ünün rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75ininse déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Rüya yorumu yapılırken mutlaka, rüya görenin ruh halini, görülen şeyin anlamının göz önünde bulundurmalı ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.
  • Rüya tabircisinin hissiyatının kuvvetli olması gerekir.
  • Beynimiz duyularımızın o sırada hissettiği şeyleri rüyalarımızla birleştirebilir.

Yasal Uyarı: "Rüyada gazete yakmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.