Rüyada giden birinin geldiğini görmek

Peri V.(42) - Fransa sordu : "Geçen gün bir rüya gördüm. rüyada giden birinin geldiğini görmek açıklar mısınız? "

Rüyada giden birinin geldiğini görmek, arzu edilen kuvvete ermeye, duygusal hayatın iyi olacağına, yararlı işler yapacağına, becerikli bir insana, mutlu günlere, sevince, taleplerin gerçekleşeceğine, görgülü genç adama, mutluluğa ermeye, eli açık adama, parasal yükü bulunan akrabadan uzaklaşmaya yorulur. Bazen de çözümü zor bir sıkıntıyla yüzleşileceğine, korkulanın başına gelmesine, huzuru yitirmeye, hoşnutsuz bir hale gelmeye, yalancı bir yöneticiye işarettir. Kimi tabirciler şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya mağlubiyetten sonra kazandığı kazanca, umudunu kestikten sonra hak edilen saygınlığa, zahmetle istediği iyiliğe, zorluklarla mücadele ederek beklediği mülke yorulmaktadır.

Düşlerinizin anlamı ile ilgili bunları biliyor muydunuz

rüyada giden birinin geldiğini görmek
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlak suretle tabirden kişinin nasıl etkileneceğini göz önünde bulundurmalı, sinirsel problemlere sebep olacak değerlendirmelerden mümkün olduğunca uzak durmalıdır.
  • Denek hayvanları kullanılarak yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Rüya Tabiri yapan kişinin bütün eski yorumlar konusunda bilgi sahibi olması ve düş sahibinin ruh halini de göz önünde bulundurarak rüyayı tabir etmesi gerekir.
  • Rüya tabiri yapan kişinin kati suretle rüyalarda görülmüş olanın manasını bilmesi gerekir.
  • Beynimiz bedenimizin gerçekten hissettiği olguları rüyalarda birleştirebilir.
  • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Yaklaşık olarak gecede iki saate yakın rüya görürüz.
  • Yaklaşık bir insanın hayatının ortalama 3te 1ini, diğer bir deyişle tahmini yetmişbeş senelik bir yaşamın 25 senesini uykuda geçirir.

Yasal Uyarı: "Rüyada giden birinin geldiğini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.