Rüyada gözlük camı kırılmak

Cihan I.(45) - Malatya sordu : "Bulamadığım nerdeyse bütün tabirler sitenizde bulunabiliyor ama rüyada gözlük camı kırılmak yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada gözlük camı kırılmak, rızkın kazançlı olmasına, verimli işler gerçekleştireceğine, sevince kavuşulacağına, eli açık tanıdığa, sağlıklı bir ömre, güzel şansa, manevi külfeti bulunan tanıdıktan uzaklaşmaya, mutluluğa, güvenli olmaya, tatlı dilli yaşlı adama, kazançlı atılım içinde bulunacağına işarettir. Bazen de ticaret alanında zarara, dara düşmeye, korkuya gerçekleşmesine, kötülük görülmesine, kaprisli bir yabancıya yorulur. Bir takım alimler şöyle yorumlarlar: Bu umudunu kestikten sonra özlediği sevince, sıkıntılarının sonunda hasret duyduğu mala, çektiği zorlukların sonunda beklediği ganimete, mağlubiyetten sonra istediği iyiliğe yorulmaktadır.

"Rüyada gözlük camı kırılmak" okuyanlar bunları da okudu:

Düşlerinizin tabirleri konusunda en sık sorulanlar

rüyada gözlük camı kırılmak
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini renksiz televizyondan tam renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya, devasa ve soyut bir dünyadır.
  • Rüya tabiri yapan kişinin hissiyatının güçlü olması gereklidir.
  • Araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık %25inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Rüyayı yorumlayan, mutlaka takva, adetler, toplumsal ananeler vs. pek çok nokta konusunda bilgi sahibi olmalıdır.
  • Rüya Yorumu konusunda gerek din adamları, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından farklı açıklamalar getirilmiştir.
  • Rüyalar yorumu yapılırken mutlak suretle, rüya görenin ruh halini, görülen şeyin anlamının irdelemeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada gözlük camı kırılmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.