Rüyada güzel manzara görmek

Zeki Ü.(21) - Kayseri sordu : "Selamlar, Sayfalarınızı kısa bir süredir beğenerek okuyorum. rüyada güzel manzara görmek yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada güzel manzara görmek, mutluluğa kavuşmaya, iyi sağlığını muhafaza etmeye, karmaşadan uzak yaşayacağına, aşk hayatının yolunda olduğuna, akrabalarla refah içinde geçecek ömre, zorluk çekmeden elde edilen ziynete, arzuların gerçekleşeceğine, bonkör aile ferdine, sevecen genç kişiye, düşkünlükten iyi duruma geçmeye, ulaşılan kuvvete ermeye yorulur. Bir diğer yoruma göre de üzüntüden sıyrılamamaya, ticari başarısızlığa, çözümü zor bir problemle yüzleşileceğine, iş sebebiyle huzursuzluğa, değer düşmesine yorulmaktadır. Geniş bir çerçeveden bakan rüya tabircileri şöyle yorumlarlar ki: Görülen rüya hatalarının ardından kavuştuğu beceriye, cefa çektikten sonra hak edilen itibara, zorluklarla mücadele ederek hak ettiği iyi bir geleceğe, kaybettikten sonra hayalini kurduğu berekete delalettir.

"Rüyada güzel manzara görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın yorumlanması ile alakalı en çok merak edilenler

rüyada güzel manzara görmek
  • Rüya tabirinin mesaj verici nitelikte olduğu mutlak suretle değerlendirilmeli, ipuçlarına bakılarak gerekli tedbirler alınmalıdır.
  • Çok fazla psikolojik problemleri olan insanlar dışında her birey rüya görür. Şayet rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, aslında rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Kör olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Gözümüzü açtıktan 5 dakika sonra gördüğümüz rüyanın yüzde 50sini unuturuz.
  • Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı insanların büyük çoğunluğu hemcinsleridir. Kadında bu oran yüzde 50dir.
  • Rüya Yorumu alanında gerek din alimleri, gerek filozoflar, gerekse de ilim insanları tarafından farklı açıklamalar yapılmıştır.
  • Yaklaşık bir insan yaşamının yaklaşık 3te 1ini, başka bir tabirle tahminen 75 senelik bir ömrün 25 senesini uyuyarak geçirir.

Yasal Uyarı: "Rüyada güzel manzara görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.