Rüyada hapis olmak görmek

Ayhan Ö.(34) - Ankara sordu : "rüyada hapis olmak görmek açıklar mısınız? "

Rüyada hapis olmak görmek, külfetsiz elde edilen altına, arkadaşlarıyla muhabbete, kuvvete ulaşmaya, samimi orta yaşlı yabancıya, toplum yaşamında muvaffakiyete, huzur bulmaya, imrenilen bir birlikteliğe, alın teriyle elde edilen paraya, sevineceğine, hünerli bir kişiye, maddi yükü bulunan tanımadığı bir kişiden uzaklaşılacağına işaret eder. Bunlarla birlikte yalancı bir amire, kıymet kaybetmeye, fena niyetli bir yönetici tarafından zarar görmeye, fenalığını göstermeyen tanıdığa, mesuliyetten ötürü rahatsız olunacağına delalettir. Farklı bir çerçeveden bakan rüya tabircileri şöyle dediler ki: Bu rüya umudunu yitirdikten sonra kavuştuğu onura, mağlubiyetten sonra umduğu daha iyi bir hayata, cefa çektikten sonra elde ettiği temiz kazanca, zahmet çekerek ümit ettiği şerefe yorulmaktadır.

"Rüyada hapis olmak görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Düşlerinizin tabir edilmesi konusunda bunları biliyor muydunuz

rüyada hapis olmak görmek
  • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz televizyondan renkli elektronik cihazlara olan ilgiye bağlıyor.
  • Hastalık yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğduğu andan itibaren göremeyen kimseler resimli rüya göremez; lakin aynı aşamada dokunma ve maneviyatı tecrübe ederler.
  • Yapılan araştırmalar rüya görenlerin ortalama 1/4ünün rüyalarda gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, yüzde 75ininse déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Rüyayı yorumlayan, mutlaka mezhepler, adetler, toplumsal ananeler gibi pek çok nokta üzerinde birikim sahibi olmalıdır.
  • Düşler insanın iç dünyasının yansıması olduğundan kişiye kendi fikir ve hislerini tartması konusunda aracı olur.
  • Rüya tabirleri kesinlikle iyiye yorulmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada hapis olmak görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.