Rüyada hapisten kaçmak görmek

Cemil E.(35) - Sakarya sordu : "rüyada hapisten kaçmak görmek açıklar mısınız? Teşekkür ederim"

Rüyada hapisten kaçmak görmek, sevenleriyle mutlu olmaya, hayali kurulan bir birlikteliğe, merhametli arkadaşa, birikmiş ganimete, mutluluğa kavuşmaya, elinden her iş gelen bir kimseye, yakında duyulacak sevindirici değişimlere, güzel gelire, iyi uğraşlara gireceğine, karmaşadan uzak yaşayacağına, cömert yöneticiye işaret eder. Bir diğer yoruma göre de can sıkıcı bir vaziyete düşmeye, fena huylu tanıdık eliyle fenalık görmeye, hilekar yöneticiye, sıkıntılı yaşama, yoksulluğa işarettir. Bazen de rüya alimleri şöyle derler ki: Bu rüya kaybettikten sonra özlediği refaha, yardım alarak umduğu ferahlığa, cefa ile birlikte kavuştuğu başarıya, zorluklara göğüs gererek gözlediği zafere delalettir.

Gördüğünüz tüm rüyaların yorumlanması ile alakalı merak ettikleriniz

rüyada hapisten kaçmak görmek
  • Düşlerin bazı mesajlar verdiği bahsi geçen bir konudur.
  • Uyku, kısa süreli ölüm olarak da değerlendirilir
  • Gözümüzü açtıktan 5 dakika sonra gördüklerimizin yarısını unuturuz.
  • Düşler insanın iç dünyasının aynası olduğundan insana şahsına ait fikir ve duygularını tartması konusunda öncülük eder.
  • Görme engeli olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.
  • Yaklaşık bir insan yaşamının tahmini 3te 1ini, başka bir yorumla tahmini yetmişbeş yıllık bir ömrün 25 yılını uyuyarak tüketir.
  • Rüya, devasa ve manevi bir dünyadır.
  • Bilimsel araştırmalar rüya görenlerin ortalama yüzde 25inin rüyalarda geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada hapisten kaçmak görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.