Rüyada hep kaçmak

Setareh İ.(45) - Karabük sordu : "rüyada hep kaçmak yorumlar mısınız? "

Rüyada hep kaçmak, hak edilmiş ganimete, problemlerden uzak kalacağına, üne kavuşulacağına, getirisi yüksek uğraşlar gerçekleştireceğine, yüksek makama çıkacağına, fakirlikten sıyrılmaya, eli açık amire, yetenek sahibi bir kimseye, güzel talihe, ulaşılan güce ulaşmaya, gönül ilişkisinin iyi gittiğine işaret eder. Bir diğer yoruma göre de sorumluluktan dolayı rahatsız olunacağına, maddi probleme, sırların ortaya çıkmasına, huzurunun kaçacağına, kederden sıyrılamamaya yorulur. Farklı bir açıdan yaklaşan rüya alimleri şöyle derler: Görülen rüya umudunu kestikten sonra beklediği varlığa, yardım alarak gözlediği itibara, hatalarının ardından umduğu şana, yardım alarak düşlediği nimete yorulmaktadır.

"Rüyada hep kaçmak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın yorumu hakkında merak edilenler

rüyada hep kaçmak
  • Gözleri gören insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Uyandıktan beş dk. sonra rüyamızın yarısını hatırlamamaya başlarız.
  • Rüyada genellikle iç spiker vardır. Daha önce gitmediğimiz yerlerin, bilmediğimiz insanların isimlerini bildirir.
  • REM, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu kısmı felç halidir. oynatılamaz.
  • Rüya tabirlerinin rehber olduğu kesinlikle göz önünde bulundurulmalı, göstergelere bakılarak gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Beynimiz kendiliğinden suratlar oluşturamaz. Rüyalarda karşılaşılan suratlar yaşamımızda gördüğümüz ama anımsamadığımız yüzlerdir. Her birimiz ömrümüz boyunca onbinlerce sima gördüğümüzden, uykumuzda da sınırsız sima yetisine sahibiz.
  • Rüyalar tabirleri yapılırken mutlak suretle, rüya sahibinin ruh halini, görülen rüyanın anlamını değerlendirmeli ve bu doğrultuda bir sonuca varmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada hep kaçmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.