Rüyada iğde ağacı diktiğini görmek

Makhir F.(43) - İstanbul sordu : "Selamlar, Bir gün önce garip bir rüya gördüm. rüyada iğde ağacı diktiğini görmek açıklar mısınız? "

Rüyada iğde ağacı diktiğini görmek, verdiği sözüne sadık olacağına, vefalı evlada, getirili işlere, dünyalığa gelecek bolluğa, sorunlardan arınmış olacağına, sıkıntı çekmeden elde edilen rızka, kazanılan nimete, arkadaşlık ilişkilerinde muvaffakiyete, rahatlığa, kazançlı geleceğe, şana erişileceğine yorulur. Bunlarla birlikte sağlığın bozulacağına, üzüntü duymaya, istenmeyen bir sorunla yüzleşileceğine, sıkıntıya düşmeye, fenalık görülmesine delalet eder. Kimi çağdaş ulemalar şöyle dediler: Bu rüya kaybettikten sonra istediği iyiliğe, yenilgiden sonra umduğu refaha, zahmetle birlikte hayalini kurduğu onura, zamanla beklediği rahatlığa işarettir.

"Rüyada iğde ağacı diktiğini görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların yorumlanması ile alakalı bilinmesi gerekenler

rüyada iğde ağacı diktiğini görmek
  • Yaklaşık olarak bir gecede bir iki saat civarı rüya görürüz.
  • Rüya yorumlayan, mutlaka tabirden rüya sahibinin ne derecede etki altında kalacağını değerlendirmeli, ruhsal problemlere yol açacak yorumlardan elinden geldiğince kaçınmalıdır.
  • Görme engeli olmayan insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Rüyaların kılavuz nitelikte olduğu kesinlikle hesaba katılmalı, emarelere dayanarak ihtiyaç duyulan tedbirler alınmalıdır.
  • Rüya yorumu yapan kişi, mutlaka mezhepler, örfler, kültürler vs. bir çok değişken ile ilgili tecrübe sahibi olmalıdır.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun 4 evresinden biridir. REM uykusu ergen insanlarda tüm uykunun yaklaşık ¼ünü kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. oynatılamaz.

Yasal Uyarı: "Rüyada iğde ağacı diktiğini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.