Rüyada iki kolunun kesildiğini görmek

Konuralp Ö.(42) - Almanya sordu : "rüyada iki kolunun kesildiğini görmek yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada iki kolunun kesildiğini görmek, refah dolu yarınlara, ticari kazancı yüksek atılımlar içinde bulunacağına, finansal yükü bulunan tanımadığı bir kişiden uzaklaşmaya, temiz ganimete, sevince kavuşulacağına, sözüne sadık duracağına, sevenleriyle sohbete, iyi talihe, kazanca gelecek berekete, feraha kavuşmaya, külfetsiz kazanılan kazanca delalet eder. Bazen de iş kaynaklı geçim zorluğuna, maddi zorluğa, saklanansırların ortaya çıkacağına, fena huylu bir tanıdık tarafından zarar görmeye, can sıkıcı bir hale gelmeye delalet eder. Kimi zaman da rüya tabircileri dediler ki: Bu rüya umudunu yitirdikten sonra elde ettiği sevince, uğraşarak düşlediği daha sağlıklı bir hayata, umudunu kestikten sonra özlediği iyi bir geleceğe, meşakkatle hak ettiği mevkiye yorulur.

"Rüyada iki kolunun kesildiğini görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin anlamları ile alakalı bilinmesi gerekenler

rüyada iki kolunun kesildiğini görmek
  • Rüyalarda sıklıkla yaşanılan duygulardan biri tasadır. Negatif hisler olumlu hislerden baskındır.
  • Gözleri gören kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya yorumcusu, mutlaka mezhepler, adetler, kültürler vs. pek çok parametre konusunda tecrübe sahibi olmalıdır.
  • Yaklaşık her gece bir iki saat civarı süreyle rüya görürüz.
  • Rüya yorumlayanın maneviyatının güçlü olması şarttır.
  • Düşler kişinin iç dünyasının aynası olduğundan insana kendi fikir ve duygularını tartması konusunda öncülük eder.
  • Doğduktan sonra gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren göremeyen kimseler resimli rüya göremez; ancak aynı aşamada koku ve duyguları hisseder.
  • Yapılan araştırmalar insanların ortalama %25inin rüyalarda geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, yüzde 75ininse déjà vu yaşadığını gösteriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada iki kolunun kesildiğini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.