Rüyada kafa kesmek

Merve L.(30) - Kastamonu sordu : "Selamun aleyküm, rüyada kafa kesmek açıklar mısınız? "

Rüyada kafa kesmek, kazancın bereketli olmasına, huzurlu olmaya, sıkıntı çekmeden kazanılan altına, yakın zamanda duyulacak mutlu edici haber almaya, güvenli kalmaya, kuvvete ermeye, hayırlı işler yapacağına, verdiği sözü yerine getireceğine, aydınlık yarınlara, bol berekete, ticari getirisi yüksek iş içinde bulunacağına işarettir. Olumsuz anlamda korkuya gerçekleşmesine, fakirliğe, istenmeyen bir durumla yüzleşileceğine, korktuğu şeyden emin olunacağına, rahatının kaçacağına yorulmaktadır. Farklı düşünen ulemalar şöyle dediler: Bu zorluklara göğüs gererek hayalini kurduğu huzura, zorlukları aşarak istediği büyük güce, zahmet çekerek istediği beceriye, zorlukların sonrasında hasret duyduğu itibarlı mertebeye yorulmaktadır.

"Rüyada kafa kesmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların tabir edilmesi ile ilgili bunları biliyor muydunuz

rüyada kafa kesmek
  • Yapılan araştırmalar insanların yaklaşık yüzde 25inin rüyalarda geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. hareket edemez.
  • Rüya Tabirleri alanında gerek din alimleri, gerek filozoflar, gerekse de bilim adamları tarafından türlü tanımlamalar getirilmiştir.
  • Düş denilen şey, uykuda yaşanan garip hallerdir
  • Kimi zaman net olarak bazı zaman da kapalı şekilde gelecekte haberler görülür.
  • Rüya yorumu yapan kişi, mutlaka takva, adetler, toplumsal ananeler vs. bir çok parametre ile ilgili tecrübe sahibi olmalıdır.
  • Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayanların daha kısa ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Belirgin herhangi bir nesne barındıran rüya, ekseriyetle direkt olarak o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.

Yasal Uyarı: "Rüyada kafa kesmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.