Rüyada kaleden düşmek

Gönül Z.(32) - İstanbul sordu : "rüyada kaleden düşmek yorumlar mısınız? "

Rüyada kaleden düşmek, imrenilen bir kazanca, mala gelecek bolluğa, duygusal yükü olan tanıdıktan yakasını kurtarmaya, hak edilmiş nimete, sağlıklı bir ömre, problemlerden uzak olacağına, hayırlı arkadaşa, bol kısmete, yakın zamanda duyulacak mutlu edici haber almaya, dostlarıyla birlikte yaşamaya, sevince ermeye delalet eder. Bir diğer yoruma göre de sağlığın kötüleşeceğine, üzücü bir sorunla yüzyüze gelineceğine, sevimsiz bir duruma gelmeye, ferahının bozulacağına, düşmanlık görmeye işarettir. Geniş bir çerçeveden bakan çağdaş ulemalar dediler ki: Kişinin gördüğü rüya zorlukları aşarak ulaştığı toplu mala, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak düşlediği itibarlı mertebeye, zorluklara göğüs gererek hasret duyduğu daha çok kazanca, zahmet çekerek ulaştığı güce yorulur.

"Rüyada kaleden düşmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların taşıdığı mesajlar ile ilgili bilinmesi gerekenler

rüyada kaleden düşmek
  • Rüya Yorumları uyurken insanın bilinç altındaki mesajlar ile ilgilenir.
  • Rüya yorumu yapan kişi, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler vb. bir çok faktör konusunda bilgi sahibi olmalıdır.
  • Beynimiz sıfırdan simalar yaratamaz. Uykuda karşılaşılan yüzler yaşantımızda gördüğümüz ama kime ait olduğunu bilmediğimiz simalardır. Her birimiz ömrümüz boyunca onbinlerce sima gördüğümüzden, uykumuzda da limitsiz görme yetisine sahibiz.
  • Rüya, büyük ve soyut bir dünyadır.
  • Rüyaların bazı mesajlar verdiği dile getirilen bir konudur.
  • Rüya yorumu yapan kişinin hissiyatının güçlü olması gerekir.

Yasal Uyarı: "Rüyada kaleden düşmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.