Rüyada kalemin tükenmesi

Ayhan H.(20) - Ordu sordu : "Bir gün önce bir rüya gördüm. rüyada kalemin tükenmesi yorumlar mısınız? "

Rüyada kalemin tükenmesi, arkadaşlık ilişkilerinde feraha, hak edilmiş servete, güzel talihe, hayırlı uğraşlara gireceğine, isteklerin gerçekleşeceğine, yüksek mertebeye çıkılacağına, güvende yaşamaya, vefalı arkadaşa, şöhrete ulaşmaya, refah dolu geleceğe, iyi sağlığını muhafaza etmeye delalet eder. Bazen de korkuya olmasına, kötülük görmeye, saklanansırların ortaya çıkacağına, muhtaç duruma düşmeye, üzüntü duymaya işaret eder. Farklı bir çerçeveden bakan çağdaş ulemalar şöyle yorumlarlar ki: Kişinin gördüğü rüya umudunu yitirdikten sonra hayalini kurduğu hünere, zorluklara göğüs gererek özlediği itibarlı mertebeye, zorlukların ardından elde ettiği hayra, cefa ile birlikte gözlediği ganimete delalettir.

"Rüyada kalemin tükenmesi" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın yorumlanması konusunda merak ettikleriniz

rüyada kalemin tükenmesi
  • Rüyalar insanın iç dünyasının aynası olduğu için insana şahsına ait fikir ve duygularını tartması konusunda aracı olur.
  • Denek hayvanları ile sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini ortaya koymuştur.
  • Rüya yorumları ile ilgili aceleci davranılmamalıdır.
  • Belirli bir olay barındıran rüya, genellikle direkt olarak o olayla ilgili olmayabilir. Rüyalar simgesel mesajlar verir.
  • Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve ekseriyetle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Rüya Tabirleri bizim kültürümüze hem hadisler hem önemli din düşünürleri tarafından ulaştırılmıştır ve hala önemini devam ettirmektedir.

Yasal Uyarı: "Rüyada kalemin tükenmesi" yazısı izinsiz kopyalanamaz.