Rüyada kapı çalması

Gülben U.(27) - Adana sordu : "rüyada kapı çalması açıklayabilir misiniz? "

Rüyada kapı çalması, mutluluğa ermeye, hak edilen güce ulaşmaya, yetenek sahibi bir insana, tertemiz mala, sıkıntı çekmeden elde edilen ganimete, planların gerçekleşeceğine, eli açık insana, duygusal hayatın iyi olacağına, şöhrete ulaşmaya, dünyalığa gelecek artışa, sağlıklı yaşamaya işarettir. Ender olarak da korkuya gerçekleşmesine, sıhhatin bozulacağına, zulüm görmeye, kötü niyetli bir amire, kedere düşmeye delalet eder. Bazı durumlar için de rüya alimleri şöyle yorumlarlar: Bu mağlubiyetten sonra gözlediği ferahlığa, yardım alarak umduğu huzura, başarısızlıktan sonra hak edilen nimete, meşakkatle hak edilen toplu mala yorulmaktadır.

"Rüyada kapı çalması" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin tabir edilmesi konusunda bilmeniz gerekenler

rüyada kapı çalması
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişimin nedenini renksiz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Kaza yüzünden gözleri görmeyenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler görsel rüya göremez; lakin aynı aşamada ses ve maneviyatı hisseder.
  • Rüya tabircisinin mutlak suretle rüyanın anlamını bilmesi gerekir.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha sıklıkla düş görür. Bir erkeğin rüyasında gördüğü karakterlerin yüzde 70i erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların daha kısa ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Yaklaşık olarak gece boyunca birkaç saat süreyle rüya görülür.
  • Bilimsel araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık 1/4ünün rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise déjà vu yaşadığını gösteriyor.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha gerilimli duygular tecrübe ederler.

Yasal Uyarı: "Rüyada kapı çalması" yazısı izinsiz kopyalanamaz.