Rüyada kapıyı açık görmek

Eren B.(41) - Konya sordu : "1 gece önce tuhaf bir rüya gördüm. rüyada kapıyı açık görmek açıklar mısınız? "

Rüyada kapıyı açık görmek, alın teriyle kazanılan ziynete, bereketli günlere, yakın zamanda alınacak sevindirici havadise, ticari getirisi yüksek girişim gerçekleştireceğine, zenginliğe, sevinmeye, hak edilen kuvvete, mutluluğa ermeye, emniyetli yaşamaya, verilen sözün tutulacağına, faydalı işler gerçekleştireceğine işarettir. Olumsuz anlamda hoşnutsuz hale düşmeye, fenalığını gizleyen kişiye, korktuğu şeyden emin olmaya, yoksulluğa, üzücü bir problemle yüzyüze gelineceğine delalet eder. Bazen de rüya uzmanları derler ki: Bu zorlukların sonrasında özlediği berekete, cefa ile birlikte beklediği daha sağlıklı bir hayata, uğraşlarının sonunda beklediği daha iyi bir hayata, bir kişiden yardım isteyerek özlediği itibara işaret eder.

"Rüyada kapıyı açık görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyanızın analizi konusunda merak edilenler

rüyada kapıyı açık görmek
  • Belirgin herhangi bir olay içeren rüya, ekseriyetle doğrudan o olayla alakalı değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Uyandıktan on dakika sonra yüzde 90ını hatırlamayız.
  • Rüya tabirleri kesinlikle hayra yorulmalıdır.
  • Rüya tabiri yapan kişinin kesinlikle rüyalarda görülmüş olanın tabirini bilmesi gerekir.
  • Düşler kişinin iç dünyasının yansıması olduğundan insana şahsına ait düşünce ve hislerini tartması konusunda öncülük eder.
  • Rüya tabircisi, mutlaka takva, örfler, kültürler gibi pek çok etken üzerinde birikim sahibi olmalıdır.
  • Rüya denilen olgu, uyurken görülen garip durumlardır
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli elektronik cihazlara geçmemize bağlıyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada kapıyı açık görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.