Rüyada kılıçla yılan kesmek

Adem Ü.(32) - Bursa sordu : "Kesinlikle hazırlanmış en kapsamlı rüya tabiri sitesi sizinki. Üç gece önce tuhaf bir rüya gördüm. rüyada kılıçla yılan kesmek açıklar mısınız? Teşekkür ederim"

Rüyada kılıçla yılan kesmek, dünyalığa gelecek artışa, mutluluk dolu zamanlara, sorunlardan uzak bir hayat süreceğine, hayırlı çocuğa, sevince ermeye, faydalı işler yapacağına, hünerli bir kimseye, şana erişileceğine, güler yüzlü orta yaşlı kimseye, yüksek şansa, gıpta ile bakılan güce ulaşmaya yorulmaktadır. Bir diğer yoruma göre de korkuya gerçekleşmesine, muhtaç duruma düşmeye, iş kaynaklı sıkıntıya, düşmanlık görülmesine, düşmanlıktan emin olmaya delalet eder. Bazı rüya alimleri şöyle dediler: Görülen rüya başarısızlıktan sonra umduğu rahata, bir kişiden yardım isteyerek beklediği büyük güce, çektiği zorlukların meyvesini alarak beklediği az olan kazancının artacağına, sıkıntı sonrasında hak ettiği refaha yorulmaktadır.

"Rüyada kılıçla yılan kesmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin tabir edilmesi hakkında bunları biliyor muydunuz

rüyada kılıçla yılan kesmek
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Gözleri gören insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Kaza yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler görsel rüya göremez; ancak aynı aşamada ses ve duyguları tecrübe ederler.
  • Düşlerin bazı mesajlar verdiği dile getirilen bir konudur.
  • Belirli bir nesne barındıran rüya, genellikle direkt olarak o nesneyle alakalı değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Rüya yorumu yapan kişinin mutlak suretle rüyalarda görülmüş olanın yorumunu bilmesi icap eder.
  • Uyku, kısa süreli ölüm gibi de değerlendirilir

Yasal Uyarı: "Rüyada kılıçla yılan kesmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.