Rüyada konuşurken sesinin çıkmaması

Bebek Y.(31) - İsviçre sordu : "Hayırlı günler; 3 gün önce anlam veremediğim bir rüya gördüm. rüyada konuşurken sesinin çıkmaması açıklayabilir misiniz? "

Rüyada konuşurken sesinin çıkmaması, bonkör yöneticiye, maddi sıkıntılardan feraha çıkmaya, işte mevkiye çıkılacağına, bol gelire, servete, külfetsiz kazanılan ganimete, huzur bulmaya, problemlerden uzak bir hayat süreceğine, manevi külfeti bulunan kişiden uzaklaşılacağına, güzel işlere, dostlarıyla muhabbete delalet eder. Kimi zaman da ticari zarara, değer yitirmeye, üzüntüden sıyrılamamaya, iş nedeniyle üzüntüye, muhtaç duruma düşmeye işarettir. Kimi çağdaş ulemalar şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya sıkıntıya düşerek hak edilen onura, çektiği zorlukların sonunda umduğu galibiyete, zorlukların ardından hak edilen şerefe, sıkıntıyla kazandığı mutluluğa işaret eder.

"Rüyada konuşurken sesinin çıkmaması" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların yorumları hakkında bilinmesi gerekenler

rüyada konuşurken sesinin çıkmaması
  • Düş denilen olgu, uykuda görülen belirsiz hallerdir
  • Rüya yorumları kesinlikle iyiye yorulmalıdır.
  • Kör olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini renksiz filmden tam renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Belirgin bir olay barındıran rüya, ekseriyetle doğrudan o olayla ilgili değildir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur.
  • Düşlerin bazı mesajlar verdiği bahsi geçen bir konudur.
  • Rüya yorumu yapan kişi, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler gibi bir çok değişken üzerinde bilgi sahibi olmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada konuşurken sesinin çıkmaması" yazısı izinsiz kopyalanamaz.