Rüyada küflü çökelek görmek

Mahmut Ş.(41) - Antalya sordu : "rüyada küflü çökelek görmek açıklayabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim"

Rüyada küflü çökelek görmek, ticari kazancı yüksek iş yapacağına, memuriyette makama geleceğine, kazançlı yarınlara, bol kazanca, parasal yükü olan tanımadığı bir kişiden uzak durulacağına, getirili işler yapacağına, hatrı sayılır kuvvet sahibi olmaya, iyi bir birlikteliğe, sağlıklı hayata, kazanca gelecek fazlalığa, maddi sıkıntılardan sıyrılmaya delalettir. Başka görüşlere göre de kötülükten emin olunacağına, sorumluluktan dolayı rahatsız olunacağına, zararlı bir yabancıya, hilekar yöneticiye, ticaret alanında zarara işarettir. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan alimler dediler ki: Bu rüya ümitsizlikten sonra kazandığı yüksek mertebeye, sıkıntıları aşarak düşlediği az olan kazancının artacağına, uğraşarak kazandığı ticari kazanca, çektiği zorlukların sonunda düşlediği daha sağlıklı bir hayata yorulmaktadır.

"Rüyada küflü çökelek görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın yorumu konusunda merak edilenler

rüyada küflü çökelek görmek
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun standart bir evresidir. REM uykusu yetişkinlerde uykuda geçen zamanın yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. oynatılamaz.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Kör olmayan insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Tahminen bir insan hayatının ortalama üçte birini, farklı bir yorumla yaklaşık 75 senelik bir hayatın 25 senesini uyuyarak geçirir.
  • Rüyalar insanın iç dünyasının yansıması olduğu için kişiye şahsına ait fikir ve hislerini değerlendirmesi konusunda aracı olur.
  • Denek hayvanları üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini kanıtlamıştır.
  • Rüya tabiri yapılırken acele edilmemelidir.

Yasal Uyarı: "Rüyada küflü çökelek görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.