Rüyada küsmesi

Erbil Ö.(27) - Bursa sordu : "Paylaştıklarınızı birkaç yıldır gün aşırı okuyorum. rüyada küsmesi açıklar mısınız? "

Rüyada küsmesi, mutluluğa ermeye, üne erişmeye, kazanca gelecek artışa, parasal külfeti olan tanıdığı birinden kurtulmaya, hüner sahibi bir insana, istenilen bir başarıya, arkadaşlarıyla birlikte yaşamaya, sorunlardan arınmış bir hayatı olacağına, vefakar evlada, varlıklı akrabaya, temiz nimete delalet eder. Nadiren de üzüntü verecek olayla yüzleşileceğine, parasızlığa, kedere düşmeye, iyi hali kaybetmeye, mesuliyetten dolayı rahatsız olmaya delalettir. Kimi zaman da rüya uzmanları şöyle yorumlarlar: Görülen rüya kaybettikten sonra hasret duyduğu hayra, başarısızlıktan sonra düşlediği nimete, sıkıntı çekerek özlediği daha sağlıklı bir hayata, sıkıntıyla hak ettiği güce işaret eder.

"Rüyada küsmesi" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların tabiri hakkında merak ettikleriniz

rüyada küsmesi
  • Kör olmayan insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Güncel bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Yapılan araştırmalar rüya görenlerin yaklaşık %25inin rüyalarında gelecekle ilgili simgeler gördüğünü, yüzde 75ininse geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Yaklaşık olarak bir gecede birkaç saat rüya görülür.
  • Rüya yorumcusunun 6. hissinin güçlü olması gerekir.
  • Uykuda en çok hissedilen olgulardan biri kaygıdır. Olumsuz duygular pozitif duygulardan daha sık görülür.
  • Tahminen bir insan yaşamının tahmini üçte birini, diğer bir deyişle yaklaşık 75 senelik bir yaşamın 25 senesini uyuyarak geçirir.
  • Uyku, kalıcı olmayan ölüm gibi de adlandırılır
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayanların daha az sayıda ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.

Yasal Uyarı: "Rüyada küsmesi" yazısı izinsiz kopyalanamaz.