Rüyada mezar taşında kendi adını görmek

Pars R.(32) - Çanakkale sordu : "Geçen gece rüya gördüm. rüyada mezar taşında kendi adını görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada mezar taşında kendi adını görmek, iyi bir geleceğe, mutluluğu bulmaya, taleplerin yerine geleceğine, kazançlı atılımlar içinde bulunacağına, devlette mertebeye gelineceğine, dostlarla mutlu olmaya, kazanılan zenginliğe, ettiği yeminine bağlı kalacağına, güvenli yaşamaya, sevince ermeye, eli açık akrabaya delalettir. Ender olarak da kıymet kaybetmeye, maddi probleme, rahatının kaçacağına, acımasız bir tanıdığa, korkuya başına gelmesine yorulmaktadır. Bu rüyaya daha olumlu yaklaşan çağdaş ulemalar şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya zorlukla birlikte düşlediği zafere, yardım alarak düşlediği toplu paraya, zorluklara göğüs gererek hak edilen beceriye, cefa ile birlikte ulaştığı ganimete işaret eder.

"Rüyada mezar taşında kendi adını görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Düşlerinizin yorumlanması ile alakalı bunları biliyor muydunuz

rüyada mezar taşında kendi adını görmek
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bahsi geçen değişimin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Aşırı ruhsal sorunları olan insanlar dışında herkes rüya görür. Eğer rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Rüyada bir iç ses bulunur. Tanımadığımız ülkelerin, daha önce tanışmadığımız kişilerin adlarını bildirir.
  • Erkekler, erkekler ile ilgili daha fazla düş görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı insanların büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran yüzde 50dir.
  • Kimi zaman açık olarak bazı zaman da kapalı biçimde gelecekle ilgili haberler alınır.
  • Uyandıktan beş dakika sonra rüyamızın yüzde 50sini unuturuz.
  • Kobay hayvanlar ile gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya gördüklerini ortaya koymuştur.

Yasal Uyarı: "Rüyada mezar taşında kendi adını görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.