Rüyada oda hazırlamak

Nasıf U.(35) - Niğde sordu : "rüyada oda hazırlamak açıklar mısınız? Çok sağolun"

Rüyada oda hazırlamak, sakin bir hayatı olacağına, manevi külfeti olan birinden yakasını kurtarmaya, refah dolu yarınlara, imrenilen bir mutluluğa, planların hayata geçeceğine, sevince kavuşmaya, kendisini sevenlerle eğlenmeye, faydalı işler ile meşgul olacağına, memuriyette mevkiye geleceğine, verdiği söze bağlı durulacağına, paranın hayırlı olacağına yorulmaktadır. Bunlarla birlikte sıhhatin bozulacağına, iş kaynaklı sıkıntıya, korkulanın olmasına, can sıkıcı vaziyete gelmeye, karışık bir olayla yüzleşileceğine delalet eder. Bir takım çağdaş ulemalar şöyle tabir ederler ki: Görülen rüya sıkıntıya düşerek istediği yüksek mertebeye, verdiği uğraşların sonunda hayalini kurduğu şöhrete , başarısızlıktan sonra hak ettiği toplu kazanca, sıkıntıyla hak edilen müjdeye işaret eder.

"Rüyada oda hazırlamak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın tabir edilmesi ile alakalı bilmedikleriniz

rüyada oda hazırlamak
  • Rüya yorumları konusunda acele edilmemelidir.
  • Kaza yüzünden görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler resimli rüya göremez; fakat aynı seviyede dokunma ve maneviyatı hisseder.
  • Rüyalar kati suretle iyiye yorulmalıdır.
  • Kobay hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini ortaya koymuştur.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sık düş görür. Bir erkeğin rüyasında gördüğü insanların büyük çoğunluğu hemcinsleridir. Kadınlarda bu oran yüzde 50dir.
  • Rüya Tabiri bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen din alimleri aracılığıyla iletilmiştir ve bugün de geçerliliğini devam ettirmektedir.
  • Belirli bir nesne görülen rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur.

Yasal Uyarı: "Rüyada oda hazırlamak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.