Rüyada ölmüş birinin yanında oturmak

Ahmet K.(26) - Finlandiya sordu : "rüyada ölmüş birinin yanında oturmak açıklar mısınız? "

Rüyada ölmüş birinin yanında oturmak, sevince erişileceğine, istenilen bir birlikteliğe, aşk hayatında mutluluğa, bol gelire, yüksek makama çıkacağına, zahmetsiz kazanılan ganimete, dünyalığa gelecek fazlalığa, uzun ömre, dostlarla iyi geçinmeye, elinden her iş gelen bir kimseye, ilişkisinin iyi gittiğine işarettir. Başka görüşlere göre de korktuğu şeyden emin olunacağına, parasal zorluğa, düşmanlığını saklayan yabancıya, ticari kayba, üzüntü duymaya yorulur. Bu rüyaya daha olumlu yaklaşan ulemalar şöyle tabir ederler: Bu rüya sıkıntı sonrasında hak ettiği iyiliğe, çektiği zorlukların meyvesini alarak umduğu kazanca, zamanla kazandığı şerefe, yardım alarak beklediği onura delalettir.

"Rüyada ölmüş birinin yanında oturmak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyanızın tabiri konusunda merak edilenler

rüyada ölmüş birinin yanında oturmak
  • Rüyaların bazı mesajlar taşıdığı dile getirilen bir konudur.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha gerilimli hisler yaşarlar.
  • Rüya Yorumu bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen İslam alimleri aracılığıyla iletilmiştir ve bugün de önemini devam ettirmektedir.
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini renksiz filmden tam renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Gözümüzü açtıktan on dakika geçince yüzde 90ını unutmuş oluruz.
  • Rüyayı yorumlayan, kesinlikle sonuçta rüya sahibinin hangi derecede etkileneceğini değerlendirmeli, sinirsel problemlere yol açacak yorumlamalardan mümkün olduğunca uzak durmalıdır.
  • Doğduktan sonra görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler resimli rüya göremez; fakat yakın aşamada dokunma ve duyguları hisseder.

Yasal Uyarı: "Rüyada ölmüş birinin yanında oturmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.