Rüyada oruçlu iken bir şey yediğini görmek

Mustafa L.(21) - Gaziantep sordu : "Selamun aleyküm, rüyada oruçlu iken bir şey yediğini görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada oruçlu iken bir şey yediğini görmek, verdiği sözü yerine getirmeye, sevecen orta yaşlı adama, iyi bir geleceğe, sevenleriyle birlikte mutlu olmaya, ferahlamaya, malın hayırlı olacağına, hayırlı işler ile meşgul olacağına, becerikli bir kişiye, getirili işlere, hayırlı eşe, külfetsiz elde edilen altına delalet eder. Ayrıca rahatının kaçacağına, sırların ortaya döküleceğine, sıkıntıdan sıyrılamamaya, ticaret nedeniyle üzüntüye, üzüntü verecek durumla karşılaşılacağına işarettir. Geniş bir çerçeveden bakan yorumcular şöyle yorumlarlar ki: Kişinin gördüğü rüya başarısızlıktan sonra kavuştuğu güce, bir kişiden yardım isteyerek ulaştığı müjdeye, çektiği zorlukların meyvesini alarak gözlediği iyiliğe, çektiği zorlukların sonunda elde ettiği iyi bir geleceğe yorulmaktadır.

"Rüyada oruçlu iken bir şey yediğini görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün yorumları hakkında merak edilenler

rüyada oruçlu iken bir şey yediğini görmek
  • Kobay hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • Görme engeli olmayan kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan tam renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • Rüya tabirleri yapılırken kati suretle, kişinin ruh halini, görülen rüyanın anlamını hesaba katmalı ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.
  • Rüya tabircisinin 6. hissinin kuvvetli olması şarttır.
  • Rüya Yorumları konusunda gerek din adamları, gerek düşünürler, gerekse de ilim insanları tarafından değişik tanımlamalar getirilmiştir.
  • Erkekler rüyalarında daha negatif duygular yaşarlar.
  • Rüya tabiri yapan kişinin mutlaka rüyanın manasını bilmesi gerekir.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının yansıması olduğundan insana kendi düşünce ve duygularını değerlendirmesi konusunda aracı olur.

Yasal Uyarı: "Rüyada oruçlu iken bir şey yediğini görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.